5.ua

Верховна Рада розпустила парламент Криму (оновлено)

  Верховна Рада України проголосувала за припинення повноважень парламенту Криму. Таке рішення підтримали 278 народних депутатів. Постанова набуде чинності з дня публікації – для цього завтра, у неділю, надрукують спецвипуск "Голосу України".

  Під час представлення постанови голова Верховної Ради Олександр Турчинов нагадав про те, що документ базується на учорашньому висновку Конституційного суду, яким рішення Верховної Ради Криму про проведення референдуму визнали неконституційним.

  Олександр Турчинов, голова ВРУ: "Ви знаєте, Конституційний суд прийняв наступне рішення: перше – визнати такою, що не відповідає Конституції України і є неконституційною постанову Верховної Ради Автономної республіки Крим про проведення загальнокримського референдуму від 6-го березня. Відповідно до Конституції України, відповідно до законодавства – у випадку визнання неконституційності діяльності парламенту Криму Верховна Рада може прийняти рішення про дострокове припинення його повноважень".

  Обговорення цього питання відбувалося емоційно. На підтримку голосування виступило чимало депутатів із теперішньої опозиції. Представник Партії регіонів Сергій Тігіпко закликав своїх колег голосувати за відставку депутатів кримської Ради і таким чином виступити проти сепаратизму. Водночас, із трибуни народний обранець заявив, що необхідно негайно амністувати затриманих на Сході України, яких так само звинувачують у сепаратизмі. Представниця ж "УДАРу" Ірина Геращенко заявила, що багатьох кримських депутатів, а також представників самопроголошеної влади автономії потрібно покарати за їхні вчинки.

  Сергій Тігіпко, народний депутат, ПР: "Нам потрібно сьогодні приймати рішення по амністії тих людей, які затримані в Донецьку, Луганську, Харкові. Нам потрібно звільняти Губарєва, нам потрібно звільняти Харнитонова, нам потрібно звільняти Добкіна – так, як це ми робили свого часу по тим, кого затримали на Майдані. Нам потрібно голосувати за розпуск парламенту Криму. Україна повинна залишатися єдиною. Сепаратизм – це війна, це дестабілізація".

  Ірина Геращенко, народний депутат, "УДАР": "Маємо захистити кримчан від корупціонерів, сепаратистів, які насправді свою присутність у високому органі – парламенті Криму – сприймають виключно, як бізнес. І тут пані Герман казала, що нам не буде з ким тоді говорити – а вони з нами розмовляють? Константинов на доповідь в Кремль їздить давним-давно. Його місце насправді в тюрмі або поряд з Януковичем в Ростові, а не в Криму".

  Партію регіонів і комуністів депутати закликали розпустити свої кримські організації – проте ті не відреагували.

  Попередній матеріал
  Куніцин: рішення про розпуск ВР Криму потрібне для майбутніх судів
  Наступний матеріал
  Шуфричу привиділись "надіслані праві радикали" у східних областях
  Теги:
  Loading...