5.ua

Верховна Рада надасть статус корінного населення кримським татарам

  Статус корінного населення кримським татарам Верховна Рада України має надати вже на найближчому парламентському засіданні. Профільні комітети Верховної Ради опрацьовують звернення Меджлісу до парламентаріїв стосовно приєднання до декларації ООН про права корінних народів.

  Юлія Тищенко, голова ради Українського незалежного центру політичних досліджень: Декларація ООН відкриває додаткові можливості звернення до ООН стосовно забезпечення в разі порушення прав на освіту, на ресурси, на землю, на спроби насильницького переміщення. Це дає додаткові можливості приймати участь в ухваленні рішень з питань місцевого розвитку, конституції Криму кримським татарам не просто як меншині, а як повноцінному суб'єкту.

  Парламент уже ухвалив у першому читанні закон про забезпечення прав корінних народів, заявив міністр юстиції Павло Петренко. Нагадаємо, 15 березня Меджліс кримськотатарського народу оприлюднив звернення до Верховної ради України. У документі наголошується - "право вирішувати, в якій державі жити кримськотатарському народу, належить виключно кримським татарам".

  Павло Петренко: "На найближчих засіданнях ВР буде прийнято пакет законів, який дасть можливість кримським татарам самостійно визначитися щодо свого правового статусу і історичної долі цього народу, який має всі законні права на цю землю. Україна не залишить жодного громадянина в Криму без захисту".

  Попередній матеріал
  Байден: США дадуть Україні $1 млрд
  Наступний матеріал
  МЗС: Україна не визнає договір, підписаний у вівторок у Москві
  Теги:
  Loading...