5.ua

Верховна Рада 1 квітня спробує призначити віце-прем'єра та двох членів ЦВК

  На засіданні парламенту, яке розпочалося о 10:00, народні депутати мають розглянути питання про призначення Леоніда Козаченка віце-прем'єр-міністром України. Також Верховна Рада планує змінити двох членів Центральної виборчої комісії. 

  Зокрема, хочуть звільнити з посад членів ЦВК Олександра Копиленка та Юрія Донченка. Замість них планують призначити Катерину Березюк та Олега Діденка. Ці питання народні депутати запропонували до включення в порядок денний Ради. Члени ЦВК Олександр Копиленко та Юрій Донченко напередодні написали заяви про звільнення з посад в ЦВК за власним бажанням. Катерина Березюк донедавна була помічником народного депутата Олега Махницького від ВО "Свобода" (призначеного новою владою в.о. Генпрокурора України). Олег Діденко був уповноваженим УДАРу на виборах до Верховної Ради 2012 року в загальнодержавному окрузі. Тепео вони будуть працювати в ЦВК.

  Що стосується Леоніда Козаченка, то він відомий тим, що займав посаду аграрного віце-премєра в Кабміні Анатолія Кінаха.

  Окрім того, нардепи розглянуть питання призначення членів ради Національного банку України, законопроект про амністію в 2014 році, законопроект про внесення змін до Кримінально-виконавчого кодексу України (щодо адаптації правового статусу засудженого до європейських стандартів).

  Також будуть розглянуті кілька законопроектів щодо матеріально-фінансового забезпечення обороноздатності держави та щодо посилення відповідальності за вчинення злочинів проти основ національної безпеки України.

  До порядку денного можуть включити законопроект про схвалення рішення в.о. президента про допуск підрозділів Збройних сил інших держав на територію України у 2014 році для участі у багатонаціональних навчаннях.

  Попередній матеріал
  Смешко: ескалація конфлікту з Росією все ще можлива
  Наступний матеріал
  В Чернівцях фарбою замальовують російські триколори