Карта Балкан
Карта Балкан wikimapia

Аналітик пояснила, чого домагається Росія, дестабілізучи ситуацію на Балканах

Зараз у Сербії існують понад 100 різних організацій, які діють на російські гроші, заявила аналітик

Ситуацію на Балканах минулого тижня обговорювали на саміті. Велика Британія відкрито заявляє, що дестабілізуючу роль на Балканах сьогодні виконує Росія. Про це заявила в ефірі "5 каналу" аналітик інституту світової політики Дарія Гайдай.

"Росія з 2014 року, коли Сербія почала переговори про вступ до ЄС, дуже посилила свою роботу в країні. Сербські аналітики нарахували, що зараз у Сербії існує понад 100 різних організацій, які діють на російські гроші, тобто це потужна пропагандистська кампанія. Але її мета – не те, щоб Сербія приєдналася до якось східного проекту. Ціллю є те, щоб серби розчарувалися, що вони стануть членами ЄС. Зараз, за опитуваннями, 40% сербів взагалі не вірять, що країна стане членом Євросоюзу", – наголосила Гайдай.

За словами експерта, Росія, створюючи альянси з праворадикальними політиками, підтримуючи їхні радикальні заяви, підтримуючи їх у регіоні та на міжнародній арені, сприяє тому, що внутрішня напруженість у країнах зростає і між країнами теж. Йдеться про Албанію, і Македонію, і Сербія – Косово і Чорногорія.

На запитання ведучого, чому для дестабілізації у 2016 році було вибрано саме Чорногорію, Гайдай пояснила: "Росія намагається використати Сербію для поширення свого впливу. Влада Сербії є дружньою для Росії… Чорногорія уже за кілька місяців стане членом НАТО. У жовтні 2016 року (з боку Росії – 5.UA) якраз була спроба зупинити цей процес і змінити результати виборів… Колишній прем'єр-міністр Чорногорії Мілош Чуканович заявив, що його намагалися вбити і змінити політичний курс країни. Найголовніший чинник нестабільності на Балканах – це Сербія. І зростання розчарування у європейському проекті в Сербії, він впливає на настрої у всьому регіоні".

Дивіться повну версію відео:

Як повідомляв 5.UA, Хорватія за 9 років домоглася екстрадиції серба з Австралії

Попередній матеріал
Апеляція Насірова: суд ухвалив остаточне рішення
Наступний матеріал
Скандал між Туреччиною і Нідерландами: Анкара направила ноти протесту
Loading...

Проросійські депутати зірвали промову Федеріки Могеріні у сербському парламенті

Британські та російські військові обговорили "напруженість між збройними силами"

"Євробачення-2017": СБУ перевірить учасницю від Росії

Росія обрала представника для "Євробачення-2017" – співачка виступала в окупованому Криму

"More sanctions to Russia": резиденцію українського олігарха Ріната Ахметова в Лондоні пікетували

"Зізнання" Пєскова: посол РФ зустрічався і з людьми Трампа, і з оточенням Клінтон