Україна Польща

Варшава глибоко розчарована результатами переговорів між віце-прем’єр-міністрами України та Польщі

  Про це йдеться у повідомленні на сайті глави польської держави Анджея Дуди

  Незадоволена Польща через заборону, що діє в Україні, проводити ексгумацію польських поховань. 

  "Відсутність рішення української сторони щодо основного питання - скасування заборони на ексгумації польських поховань на території України – означає серйозний регрес довіри та не реалізує мандат на переговори, встановлений президентами обох країн, що суттєво впливає на відносини. Ми сподіваємося, що заборону скасують найближчим часом у межах виконання зобов'язань", - йдеться у повідомленні.

  Пізніше у Міністерстві закордонних справ України назвали необґрунтованим розчарування канцелярії президента Польщі щодо засідання українсько-польської комісії з історичних питань за участю віце-прем'єр-міністрів України та Польщі Павла Розенка і Пйотра Глінського. Про це повідомив заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар у своєму Twitter.

  "Результати переговорів на рівні віце-прем'єр-міністрів України та Польщі були позитивно оцінені обома сторонами. У цьому зв'язку вважаю необґрунтованим "глибоке розчарування результатами переговорів", оприлюднене канцелярією президента Польщі" - заявив дипломат.

  Польсько-українські перемови щодо вирішення складних історичних питань відбулися у Варшаві вчора, 16 лютого. В обговоренні взяли участь віце-прем’єр-міністри двох країн - Польщі Пйотр Глинський та України  Павло Розенко. Після зустрічі Глинський заявив, що розмова була складною, але водночас назвав її кроком уперед. Натомість Розенко висловив "стриманий оптимізм" щодо подальшої спільної роботи з польською стороною, адже офіційна Варшава досі не відновила понівечені вандалами українські пам'ятники на її території. Саме це спричинило запровадження в Україні мораторію на ексгумацію польських жертв, які загинули на нинішній території України.

  Попередній матеріал
  Голова МЗС Німеччини не виключає послаблення санкцій проти РФ
  Наступний матеріал
  Масштабне ДТП на Київщині: загинули двоє осіб, дев'ять дітей потрапили до лікарні

  Клімкін пояснив перенесення зустрічі "нормандської четвірки" у Мюнхені

  Відомий польський лоукостер запускає новий рейс в Україну

  Західні сусіди України перетворюються на перепону на шляху до ЄС – політолог

  "Спіраль конфлікту вивели на новий рівень": Кулеба про скандальну заяву прем'єра Польщі щодо "Хмельницького-Гітлера"

  "В турне Європою": як видворення з України змінило плани Саакашвілі

  Парубій: питання українсько-польських відносин буде підніматися на конференції у Молдові