Вакарчук: незалежному тестуванню українських випускників бути (РЕПОРТАЖ)

  Нове зіткнення - на владному Олімпі. Сьогодні за день до старту незалежного тестування українських випускників, коли усі регіони вже отримали контейнери з тестами, Прем`єр-міністр заявила, що не дозволить експериментувати на українських учнях, адже підготовка Всеукраїнського тестування є незадовільною.
  У відповідь у Секретаріаті Президента нагадали, що саме Уряд мав забезпечити підготовку для складання іспитів і вже розцінили наміри глави Уряду, як спробу зірвати проведення Всеукраїнського тестування, яке є одним з дієвих методів боротьби з корупцією і хабарництвом у галузі освіти. Вустами прес-секретаря Президент попередив, що цей намір глави КабМіну дорого обійдеться школярам та їхнім родинам. Натомість, міністр освіти й науки в Уряді Тимошенко запевнив, що завтра тестування все одно почнеться.

  ***

  Класики української літератури та норми правопису ввижаються одинадцятикласникам Сашку та Віталію навіть уві сні, бо  день по дню вони ретельно готуються до відповідальних іспитів - зовнішнього тестування. Перший етап - випробування з української мови та літератури. Хлопці хоча й нарікають - тести заскладні - але бойового духу не втрачають.

  Не менше за учнів хвилюються і педагоги. Адже, бали, які отримають вихованці, - це і їхні особисті оцінки теж. Тож звістка про те, що урядовці раптом заходилися перевіряти готовність до проведення тестів, заскочила вчителів зненацька.  Викладачка столичної школи Елла Ентц у знаннях своїх учнів не сумнівається. Хоча, додає - від несподіванок ніхто не застрахований.

  За день до часу Ч тестуванням перейнялися у Кабінеті Міністрів. Журналістів на термінове засідання не запросили, але офіційний урядовий сайт сповістив: Юлія Тимошенко прагне почути думки учителів та батьків, щоби з`ясувати, чи не порушать тести права майбутніх студентів. Утім, про скасування зовнішнього оцінювання наразі не йдеться - додали у прес-службі. Справи шкільні стали черговим приводом для дискусії перших осіб держави. Віктор Ющенко публічно здивувався тим, що перевіряти підготовку до тестування Юлія Тимошенко заходилася останньої миті.

  Проти обов`язковості результатів тестування виступила і Партія регіонів. Міністр освіти і науки опозиційного кабміну Дмитро Табачник переконаний - нинішня система зарахування до вишів за результатами тестів позбавляє абітурієнтів права вибору.

  До політиків сьогодні звернулися керівники низки українських вищих навчальних закладів країни, зокрема Києво-Могилянської академії та Львівського національного університету. Вони закликали можновладців не політизувати ситуацію довкола зовнішнього тестування випускників.

  Ольга Кошеленко, Наталія Радченко, 5 канал
  Попередній матеріал
  80% киян мають намір проголосувати на виборах мера
  Наступний матеріал
  ВІДПРАВТЕ ПОВІДОМЛЕННЯ В ЕФІР "ЧАС:ВАЖЛИВО"
  Теги:
  Loading...