В Уряді назвали свою квоту в конкурсну комісію Антикорупційного бюро

  Кабмін затвердив членів конкурсної комісії, яка має визначити кандидатів на пост голови Національного антикорупційного бюро.

  Про це повідомляє прес-служба Кабінету міністрів України.

  Зокрема, за квотою Уряду до складу комісії увійшли правозахисник Йосип Зісельс, професор кафедри правосуддя КНУ імені Шевченка Олександра Яновська і головний редактор інтернет-видання "Цензор" Юрій Бутусов.

  Раніше Президент в свою квоту включив главу Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, правозахисника Євгена Захарова та історика Ярослава Грицака.

  Конкурсна комісія, відповідно до закону, складається з дев'яти людей, яких вибирають Президент, Кабмін і Верховна Рада. У законі про АКБ зазначається, що ними можуть бути особи з бездоганною діловою репутацією, високими професійними та моральними якостями і громадським авторитетом.

  Для того, щоб комісія вважалася повноважною, вона повинна складатися не менше ніж з шести осіб, а для голосування необхідна присутність не менше п'яти. Оскільки Президент Петро Порошенко свою квоту вже визначив, комісія може приступати до роботи, не чекаючи представників від парламенту.

  Основне завдання конкурсної комісії - вибрати трьох кандидатів на посаду директора АКБ. Потім Президент України запропонує одного з них на схвалення Верховної Ради. Якщо пропозицію Глави держави буде відхилено, він подасть другого з цієї трійки і так далі. Якщо всі три кандидати так і не будуть ухвалені Радою, конкурсна комісія повинна буде провести повторний конкурс.

  Попередній матеріал
  В Одесі Куяльницький лиман з'єднали з морем
  Наступний матеріал
  Порошенко і Байден обговорили надання фіндопомоги Україні

  Президент зробив крок до створення Антикорупційного бюро

  Антикорупційне бюро у 2015 р. коштуватиме Україні 300 млн грн

  У Києві вбили активіста "Антикорупційного комітету Майдану"

  Кличко відкрив "антикорупційний телефон" для киян