В Україні з візитом президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу [відео]

  Митний союз із Росією та зона вільної торгівлі з ЄС - непоєднувані - заявив президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу. Будемо шукати механізми, як поєднати - відповів йому Президент Віктор Янукович. Баррозу сьогодні гостював у Києві.

  Результатом розмови із Януковичем, яка мала тривати 30 хвилин, а затягнулася майже на 2 годни, стали заяви в унісон про євромайбутнє України. Переговори про зону вільної торгівлі та угоду про асоціацію з ЄС вдасться закінчити вже цього року - сподіваються сторони.  

  ***

  Він приїхав говорити про ядерну безпеку в Європі, але не зміг не торкнутися Європейського майбутнього України. Президент Єврокомісії Хосе мануель Баррозу в Києві зустрічався з Президентом Віктором Януковичем. Тем Для спілкування настільки багато, що і двостороння зустріч і засідання в двосторонньому форматі затягується загалом на майже дві години. Головна тема Євроінтеграційні прагнення Україні. Адже в 2010 Янукович поставив досить амбітні плани запровадити безвізовий режим та увійти в зону вільної торгівлі строки конкретні не називалися. Сьогодні сторони домовилися про підписання угоди про асоціацію та вільну торгівлю наприкінці 2011.

  Віктор Янукович, Президент України: "Ми знайшли порозуміння щодо шляхів вирішення ключових політичних питань угоди, а також домовилися щодо компромісів в контексті створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі. Ми рішуче налаштовані завершити переговори вже до кінця поточного року".

  Якщо підписання угод між Брюсселем та Києвом питання часу. То в своєму митному союзі Москва жадає бачити вже у червні цього року. Але Президент Баррозу катигоричний. Всидіти на двох стільцях українцям не дозволять.

  Жозе Мануель Баррозу: "Україна може укладати будь-які угоди, що відповідають її інтересам, але зі свого боку маю зазначити -  це не має шкодити українським забов`Язанням і підписанню майбутньої угоди про зону вільної торгівлі. Для України буде дуже складно вести переговори з ЄС, маючи відповідну угоду з членами Митного союзу. Наш висновок однозначній - неможливо вступити в зону вільної торгівлі і в зону Митного союзу одночасно".

  Завтра президенти зустрінуться знову. З іншими керівниками різних країн обговорюватимуть ядерну безпеку у світі.

  Андрій Жигулін, Олексій Тищенко, 5 канал 

                            

  Попередній матеріал
  Свої завіси відкрив новий театр для дітей та юнацтва "Молодий балет Києва"
  Наступний матеріал
  Розпочинається Київський саміт з питань безпечного та інноваційного використання ядерної енергії
  Теги:
  Loading...