5.ua

В парламенті заговорили про нову коаліцію [відео]

  Від Кабінету міністрів до Верховної Ради – усного лише кроки, однак тепер, щоби пройти до парламенту, треба минути загорожі із автомобілів, частування, а також карети швидкої допомоги, які тут чатують.

  Водій швидкої: «Вже тяжко то терпіти».

  Бізнесмен Семен зупинив тут на знак протесту свій БМВ – розмальований для такої оказії.

  Семен, бізнесмен: «Штучним снігом».

  Його вимоги прості. Перше:

  Семен, бізнесмен: «Відставка уряду».

  Друге – розібратися із тими, хто підняв руку на мирних людей.

  Семен, бізнесмен: «Те, що вони робили з дітьми – це був жах».

  Опозиціонери приходять на погоджувальну раду з приблизно такими ж вимогами. Не всідаючись, озвучують їх спікеру – і одразу ж йдуть геть.

  Володимир Рибак, голова ВРУ: «Відповідь яка може бути – завтра в парламенті ми розглянемо всі питання».

  Давид Жванія, народний депутат: «Я уверен, что проблем по отставке правительства нет».

  Поки що цей депутат єдиний, чию заяву на вихід з фракції регіоналів бачив спікер. Анонсують ще більше десятка, але їхні імена невідомі. За відставку уряду готова тиснути кнопку Інна Богословська, чию заяву на вихід з фракції регіоналів спікер теж не бачив.

  Інна Богословська, народний депутат: «Цей уряд, як виконавча влада, розігнав Майдан. Да, я знаю, що є багато людей, які хочуть вийти. Да, я знаю, що дуже важкі перемовини всередині фракції регіонів. Але я не коментую те, що проходить без мене». 

  В опозиції теж не посвячують в підрахунки на камеру.

  Профільний комітет під головуванням Жванії схвалює резолюцію про недовіру уряду, восьмиголосно – але нервозно. 

  Віталій Кличко, лідер фракції «УДАР»: «Я надеюсь, что это не игра, чтобы выпустить пар, чтобы просто...  «Задрало все» – это слова каждого, кто стоит на Майдане».

  І з легкою недовірою до нових партнерів:

  Віталій Кличко, лідер фракції «УДАР»: «Українську мрію, ми зробим нашу страну… Вибачте за таку неповагу, Давид Важаєвич, я вас поважаю».

  Давид Жванія, народний депутат: «Я не з фракції регіонів можете до мене так не звертатися».

  Жванія про кількість потенційних голосів не каже, але роз’яснює предмет перемов. У раді хочуть відкотитися до Конституції 2004 року, і вже міркують над коаліцією широкою. У найширшому розумінні.

  Давид Жванія, народний депутат: «Я считаю, что нужно делать коалицию широкую. Фракция ПР должна принимать активное участие. Если не захочет или не сможет – определенная часть отколется и будет принимать участие в коалиционном соглашении. Я надеюся, что это будет широкий формат».

  Інна Богословська, народний депутат: «Величезна кількість людей розуміє, що без створення нової проєвропейської більшості в парламенті вийти з цього кута неможливо. А значить – чи ПР перегляне своє рішення на проєвропейський вектор, чи буде створена нова більшість на основі фракцій, які підтримують євроінтеграцію».

  Володимир Бондаренко, народний депутат, «Батьківщина»: «На яких основах буде створюватися коаліція ця – треба серйозно ділитися. Якщо це фінансові групи в ПР щось не поділили, і це привід для переформатування парламенту, то нас це не влаштовує».

  Навпроти комітетів Верховної Ради – четвертий урядовий під’їзд. Його оздоблюють – під чай і бутерброди.

  Протестувальник: «Це містер Янукович! Все Закарпаття тут, чекаємо, поки він здасться. А він здасться». 

  Колона автомобілістів, які розташувалися біля Ради - не перешкоджає депутатам, і не планує заважати у вівторок – тільки надихати.

  Дмитро Булатов, активіст: «На парламентариев у нас нет никаких планов. Мы мирные добрые граждане. Мы не политики, у нас нет политических символик, мы за людей».

  А цей мітингувальник – вимітати з крісел готовий майже усіх.

  Протестувальник: «І Азірова, і міністрів. А депутати – буде видно».

  Ольга Сніцарчук, Валерій Савицький та Олексій Тищенко, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Опозиція готується протистояти новим штурмам і провокаціям
  Наступний матеріал
  Речник МВС вибачився перед побитими журналістами
  Теги:
  Loading...