В Одесі відбулися антитерористичні навчання (репортаж)

  Постріли та вибухи, поранені та жертви. Порт "Южний", що на Одещині, на кілька годин перетворився на справжнє поле бою. Там відбулися антитерористичні навчання усіх силових структур та служб. Місце проведення масштабної кампанії обрали не випадково – рік тому в порту рейдери на кілька днів захопили адміністративну будівлю. Щоби запобігти будь-яким зазіханням на державну власність, представники різних відомств відпрацьовували план спільних дій.

  За сценарієм навчань кілька невідомих ще у сьомій ранку проникли на територію порту та захопили адміністративну будівлю. У заручниках п`ятеро працівників порту. Перші спроби домовитися із нападниками результатів не дали. Переговорника вбивають. За кілька годин вимагають продукти та наркотики.  Діалог не налагоджується. Кілька годин спецпідрозділи в очікуванні. І ось, нарешті наказ із штабу. Всі на штурм. Вибиті вікна. Кулеметні постріли. Спецоперація займає не більше трьох хвилин. Після чого керівники навчань ставлять оцінки підопічним.

  Анатолій Матіос, начальник управління СБУ в Одеській області: "Виявлені деяки недоліки, які можуть суттєво вплинути, не дай Бог, на реальну ситуацію якихось кординальних чи радикальних розвитку подій у випадку захоплення заручників, яка буде виправлятися у самий найближчий час.  Об`єктивно можу сказати, що по п`ятибальній системі ми маємо тверду четвірку. Є над чим працювати".

  Провести антитерористичні навчання вирішили ще після подій травня минулого року, коли коли порт на кілька днів захопили рейдери.

  Юрій Крук, начальник морського торговельного порту "Южний": "Та ситуация, которая была в порту в прошлом году, она нас и ответственных за безопасность в порту заставляет постоянно, как говорят у нас, у штурманов, быть ближе к опасности".

  Результатами навчань на державному підприємстві задоволені. А пошкоджену після штурму будівлю вже ремонтують.

  Олексій Єсін, Сергій Іщенко, Южне, Одещина, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (5.81Мб)

  Попередній матеріал
  У Києві створять "Муніципальне таксі"
  Наступний матеріал
  Франція повертається в НАТО
  Теги:
  Loading...