В Луганську встановлять пам`ятник Катерині ІІ (репортаж)

  Приклад з Одеси. Пам`ятник Російській імператриці Катерині Другій з`явиться ще в одному українському місті - тепер у Луганську. Так вирішила міська рада. Офіційне пояснення - цариця причетна до заснування обласного центру. З городянами - поки що не радилися.

  За офіційною версією, 1795 року Катерина ІІ підписала наказ про побудову чавуно-ливарного заводу на території села біля річки Лугань. Так з`явилося місто Луганськ. У пам`ять про це міські депутати вирішили увічнити його засновницю. 

  Маноліс Пілавов, заступник Луганського міського голови: "Бюст человека который основал этот город, что он ещё должен выражать. Нет связи между политикой и историей".

  Конкурсу на кращий проект чиновники не оголошували. Так само їм байдуже - у бронзі чи камені, стоячи або сидячи постане перед городянами та гостями міста імператриця. Єдина вимога - щоби споруду встигли спроектувати, виготовити і встановити до вересня, коли у Луганську святкуватимуть День міста.

  Олександр Редькин, співавтор скульптури: "В конечном итоге отберёт горсовет лучший вариант. Показывали но окончательный не выбран. Это будет фигура Екатерины".

  Думки місцевих істориків щодо майбутнього пам`ятника поділилися. Одні кажуть, роль російської імператриці в історії міста незаперечна. Директор місцевого музею і документи на підтвердження демонструє. Інша частина науковців виступає категорично проти встановлення монумента Катерині Другій, пригадуючи російській правительці інші рішення, зокрема про ліквідацію Запорізької Січі.

  Попри мільйонні дірки у бюджеті, стислий термін і голоси противників, пам`ятник має право на існування, вважають місцеві чиновники. А от мешканці своїх керівників підтримують далеко не в усіх ініціативах. 

  Пам`ятники Катерині Другій вже встановлені у Севастополі та Одесі. Поява кожного нового монумента супроводжувалася політичними скандалами.

  Максим Сисоєнко, Віктор Прокопенко, Луганськ, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (9.44Мб)

  Попередній матеріал
  Британські монархи відвідують Еквадор
  Наступний матеріал
  Литвинн прогнозує тривалу судову тяганину після виборів у Тернополі
  Теги:
  Loading...