5.ua

В Брюсселі підписали політичну частину угоди про асоціацію України з ЄС

  Сьогодні в Брюсселі розпочалася друга сесія саміту ЄС, в ході якої була підписана політична частина угоди про асоціацію України з ЄС.

  Повний текст угоди доступний на сайті Верховної Ради України.

  На підпис було подано дві папки - одна для української , друга - для європейської сторони.

  Перші підписи в папці для ЄС поставили президент Євроради Херман Ван Ромпей і президент Європейської комісії Жозе Мануел Баррозу. Відкрила підписання державами Бельгія, а останньою країною, яка поставила підпис, була Великобританія.
  На церемонії підписання присутній прем‘єр-міністр України Арсеній Яценюк, який поставив перший підпис у папці для української сторони.

  Як відмічає "Интерфакс-Украина", вранці у п'ятницю Ван Ромпей заявив, що підписання політичної частини Угоди про асоціацію буде "конкретним сигналом ЄС солідарності з Україною".

  "Це допоможе країні на її шляху реформ , даючи її людям процвітаючий європейський спосіб життя, який вони заслужили", - підкреслив він.

  Угода про асоціацію з ЄС - перший крок до набуття Україною членства в Євросоюзі в майбутньому. Про це після церемонії підписання політичної частини документа у Брюсселі заявив Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк. За його словами, сам договір про асоціацію не призведе до швидкого поліпшення ситуації в Україні, але дасть українцям європейське майбутнє.

  Арсеній Яценюк, прем’єр-міністр України: "З відчуттям відповідальності перед українським народом, який очікував цього рішення від європейського союзу і від України. З розумінням того, що це надзвичайно важливий крок , але перший крок для того, щоб Україна стала повноправним членом Європейського союзу. З усвідомленням того, що перед нами стоять неймовірні виклики, і треба тепер дуже важкою працею дійсно принести зміни в Україну".

  Фото: Herman Van Rompuy / Twitter

  Попередній матеріал
  Декларацію про "незалежність" Криму визнано неконституційною
  Наступний матеріал
  Міжнародне агентство Fitch погіршило рейтинги економіки Росії
  Теги:
  Loading...