Фото belvpo.com

Урядовий законопроект скасує позаблоковий статус України

  Кабінет міністрів вносить на розгляд Верховної Ради законопроект про скасування позаблокового статусу України. Про це на засіданні уряду 29 серпня заявив премʼєр-міністр Арсеній Яценюк.


  "Уряд України вносить на розгляд парламенту закон про скасування позаблокового статусу Української держави та про відновлення курсу України на членство в НАТО", – зазначив він.

  За словами Яценюка, згідно із законопроектом, "основна мета і єдина мета України у зовнішній політиці – це набуття членства в Європейському Союзі".

  "Даний законопроект забороняє Українській державі приймати рішення про членство в будь-яких інших економічних, політичних чи військових союзах, які суперечать основній меті України – членству в Європейському союзі. Після прийняття цього закону це означає, що Україні буде заборонено (членство - Ред.) як у Митному, так і в Євразійському, так і інших різного роду так званих "союзах", та які, по суті своїй, є нічим іншим, як Радянським Союзом імені Російської Федерації", – додав Арсеній Яценюк.

  Він також закликав президента України визначити цей законопроект як невідкладний, а парламент – розглянути його у найкоротші терміни. Закон про позаблоковий статус України у січні 2011 року затвердив четвертий президент України Янукович. У НАТО цього року неодноразово заявляли, що готові до поглиблення співпраці з Україною, якщо сама вона захоче змінити цей формат.
  Попередній матеріал
  На Донбасі поновлюють українське телерадіомовлення - Нацрада
  Наступний матеріал
  Російські окупанти мінують захоплений ними Новоазовськ та тероризують населення
  Loading...