https://poltava365.com/

Уряд змінив правила призначення субсидій – подробиці

  Внутрішньо-переміщені особи відтепер зможуть оформити субсидію без договору оренди житла

  Уряд вніс зміни до програми призначення субсидій: з наступного опалювального сезону розраховувати на субсидію не зможуть ті, хто приховує статки, має великі будинки чи квартири або має тіньову зайнятість. Про це повідомили у Департаменті інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату КМУ

  Тож відтепер субсидію не призначатимуть, якщо у власності сім’ї є автомобіль, якому менше 5 років, крім мопеда та авто, наданого органом соцзахисту населення. Окрім того, доходи від оренди майна, зокрема, від здачі в оренду квартири, необхідно буде вказувати у деклараціях про доходи – у новій графі "інші доходи".

  "З 1 травня 2018 року діє нове правило: субсидія відміняється, якщо площа квартири перевищує 120 кв. метрів, а будинку – 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. Власники такої житлової площі будуть оплачувати послуги у повному обсязі", - йдеться у повідомленні. 

  Особам працездатного віку, які претендують на субсидію, але не реєструються як безробітні, оскільки працють без оформлення в Україні або за кордоном, органи соціального захисту автоматично  рахуватимуть дохід три прожиткові мінімуми – 5 тис. 286 гривень. Тим, хто є дійсно безробітним, необхідно буде стати на облік до центру зайнятості.

  Крім того, з 1 травня 2018 року соціальна норма на газове опалення буде наближена до реальних обсягів споживання і становитиме 4,5 куб.м на 1 кв.м площі, електроопалення – 30 кВт.год на 1 кв.м площі. Тож при призначені субсидії на понаднормову площу житла, норма може бути збільшена не більше, ніж на 30%. 

  Внутрішньо-переміщені особи відтепер зможуть оформити субсидію без договору оренди житла – лише на підставі заяви і декларації, з вказанням складу домогосподарства.

  "Заява стане приводом для обстеження матеріально-побутових умов, а сам акт про обстеження – підставою для призначення субсидії", - пояснили у КМУ.

  Процедуру отримання субсидій для жителів об’єднаних територіальних громад спрощено: відтепер ОТГ мають право приймати від громадян документи для оформлення субсидії для передачі їх органам соцзахисту населення, механізм повторює практику звернень до сільських і селищних рад.

  Зазначається, що уряд проведе преміювання домогосподарств за економію ресурсів за підсумками опалювального сезону, що завершився.

  "Під монетизацію підпадають зекономлені домогосподарствами 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу. У грошовому еквіваленті це майже 700 гривень.  Субсидіантам необхідно до 1 вересня подати заяву у місцеве управління соцзахисту населення, на підставі якої здійснюватиметься виплата грошової винагороди за енергоефективність", - відзначили у департаменті. 

  Інформацію про наявність економії кожен отримувач субсидії може відслідковувати у своїй платіжці або шляхом звернення до постачальника газу чи електроенергії, якщо вони використовуються для опалення. Обрати спосіб отримання коштів необхідно самостійно.

  Як повідомляв 5.UA, за словами прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, модель повної монетизації субсидії розроблять до кінця 2018 року.

  Попередній матеріал
  Туристичний колапс: чергова група українців не може відлетіти з "Борисполя" до Єгипту
  Наступний матеріал
  ЗМІ: Внаслідок вибуху автівки у Києві ймовірно загинув журналіст, який працював в зоні АТО

  Гройсман: Модель повної монетизації субсидії розроблять до кінця 2018 року

  В Україні відмовились від терміну "вищий навчальний заклад"

  Медична реформа: у МОЗ назвали базовий тариф на медпослуги за кожного пацієнта

  Уряд звернеться до РНБО із пропозицію закрити водні шляхи України для російських суден

  "Може через мене ще й розпався СРСР?": Гройсман у Раді пояснив поганий стан доріг

  5 канал - трансляція наживо