112.ua

Уряд закликає політичні сили підписати проект оновленої Конституції до виборів

  Уряд закликає всі політичні сили до 25 травня підписати підготовлений проект Конституції, щоб направити його до Венеціанської комісії та Конституційного Суду України.


  Про це заявили на відкритому засіданні Верховної Ради у формі громадських слухань з питання обговорення внесення змін до Конституції прем'єр-міністр Арсеній Яценюк та  в.о. Президента України Олександр Турчинов.

  За словами Яценюка, уряд “звертається до всіх політичних сил з тим, щоб до 25 травня був підписаний та погоджений текст нової редакції Конституції України”.

  “Така нова редакція повинна бути направлена для висновків Венеціанській комісії та до Конституційного Суду України на предмет відповідності цієї редакції чинній Конституції України”, - сказав Яценюк.

  Він наголосив, що в ці “складні і буремні часи для України нам нагально і вкрай потрібне єднання”. Яценюк підкреслив, що основна мета внесення змін до Конституції - “це не боротьба за владу, а розподіл влади”.

  За словами прем’єра, саме тому повстала Україна, оскільки влада була сконцентрована в одних руках - президента України.

  На переконання Яценюка, зміни до Конституції мають забезпечити баланс влади.

  "Саме зміни до Конституції повинні забезпечити фундамент демократичних змін, фундамент побудови європейської демократичної країни, на якому ми зможемо розвивати і будувати всі інші напрямки прогресивних змін", - заявив Турчинов.

  Турчинов також зазначив, що без розширення прав місцевого самоврядування "неможливо подолати наслідки авторитаризму, тоталітаризму, побудувати сильні регіони і сильну країну". За його словами, баланс між усіма гілками влади має унеможливити їх протистояння.

  За словами О.Турчинова, рішення щодо внесення змін до Конституції має прийматися на двох сесіях.

  Нагадаємо, сьогодні у Верховній Раді України відбувається відкрите парламентське засідання у формі громадських слухань з питань обговорення внесення змін до Конституції України.
  Попередній матеріал
  "Могилянка" планує заснувати філію на Сході України
  Наступний матеріал
  НАТО не підтверджує відведення російських військ від України
  Теги:
  Loading...