5.ua

Уряд хоче дізнатись, чому Росія так боїться асоціації України з ЄС

  Уряд планує провести технічні консультації з Росією, щоб з'ясувати, що саме не влаштовує північного сусіда в контексті підписання Україною угоди про асоціацію з Євросоюзом. Про це на засіданні Кабінету міністрів заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.


  Він також оголосив: планує особисто просувати вітчизняний продукт на європейські ринки. Для цього замість літніх канікул проїдеться з представниками українського бізнесу по Європі – щоб вивідати куди і що Україна може експортувати. На думку Яценюка, в уряді необхідна нова посада – віце-прем'єра з питань євроінтеграції, а в кожному міністерстві має бути заступник міністра, що опікуватиметься євроінтеграцією. Також уряд планує розробити заходи реагування, якщо Росія порушуватиме норми угоди про зону вільної торгівлі в рамках СНД. Прем’єр наголосив: у Росії немає жодних економічних підстав закривати свої ринки для українських товарів у зв'язку з підписанням Україною угоди про асоціацію з ЄС.

  "Хай нам росіяни скажуть – так в чому ризики є для них", – пропонує Арсеній Яценюк. "Мені нагадує це 2005-й рік, коли ми вступали до Світової торгівельної організації: ті самі фрази, ті самі цитати лунали з російського боку – тільки щоб не допустити Україну до членства в Світовій торгівельній організації. При цьому Росія сама наввипередки йшла з тією метою, щоб першою вступити в Світову торгівельну організацію. Тому ми готові провести технічні консультації – а то ми хочемо зрозуміти, чим європейська якість товарів так загрожує нашим північним сусідам".

  Попередній матеріал
  За дні перемир'я Міноборони обміняло 10 заручників
  Наступний матеріал
  У Тернополі злодії за 43 секунди винесли з магазину три шафи з позолоченими годинниками