Українським росіянам пропонують переїжджати до Іркутська (РЕПОРТАЖ)

  Співвітчизників з радянського союзу чекають у Іркутській області. Знання російської мови вітається. У Росії триває програма зі сприяння добровільного переселення земляків із-за кордону. Один із 12 пілотних регіонів програми - стратегічно важлива у центрі азіатської частини країни - Іркутська область презентувала себе у Києві. До України, як близького зарубіжжя приїхали гінці припрошувати переїхати.
  Якщо ви виходець з країни рад, знаєте російську і готові до переїзду - ласкаво просимо до Іркутської області. І нехай вас не лякає 5 з половиною тисяч кілометрів від Москви. Для переселення вам підібрали одразу чотири міста на вибір: Ангарськ, Шелехов, Тайшет та символічно для братніх народів Братськ. Делегація з Росії оптимістично обіцяє - зустрінемо, поселимо та працевлаштуємо. Безкоштовних квартир звичайно не пропонують, адже все на добровільних засадах. Головне, щоби було бажання працювати.

  Наталія Брускова, директор департаменту праці Іркутської області: "Строительние отрасли, металургические, нефтеперерабативающие. Это високооплачиваемие, и кроме того хороших специалистов особенно в этих отраслях не хватает. Зарплата 60000 рублей".

  За півроку проживання у Росії, та плідної праці гарантують ще паспорт з двоголовим орлом на першій сторінці. Громадянство нині не важливо - для участі в програмі співвітчизниками є кожен, хто народився на території СРСР, ба... навіть царської Росії.

  Хоча, якщо і є проблеми з мовою, можна записатися на відповідні курси. Усі умови першокласні - живи не хочу. Чи є підвох? Просто демографія у Росії останнім часом  потребує багато кращого. Тож і згадали за потеційні робочі руки, що трудяться в інших країнах. Безробіття у центрально-азіатському регіоні трохи більше за 2 відсотки, а вакансій понад 24-ри тисячі. Ще й невтішна міграційна статистика підганяє - 6 тисяч жителів Іркутської області щороку їдуть з регіону в пошуках ліпшого життя. Колишня сибірячка, вчителька музичної школи Людмила Юріївна прийшла на презентацію просто ознайомитися. Райдужні перспективи оцінює як привабливі. Втім, Україну залишати, наразі, не збирається.

  Вікових обмежень для переселенців немає. За 6 років планують переселити понад 4 тисячі охочих мешкати в Іркутській області. Втім за півроку існування програми з України в пошуках щастя до Сибіру пересилилися лише 89 співвітчизників.

  Соломія Вітвіцька, Віталій Дорощенко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.86Мб)
  Попередній матеріал
  "Укрзалізниця" запускає додаткові потяги на травневі свята
  Наступний матеріал
  Грецькі палії авто знову нагадали про себе
  Теги:
  Loading...