Українська Гельсінська спілка закликає Ющенка звільнити Медведька

  Надати захист в Україні біжанцю Олегу Кузнєцову та звільнити Генпрокурора країни. З таким проханням до Президента країни звернулися представники Української Гельсінської спілки з прав людини. Їхня пропозиція зумовлена рішенням Олександра Медведька передати Росії біжанця Олега Кузнєцова, де тому загрожує небезпека.
  Цієї ночі чоловіка відвезли до Москви, незважаючи на те, що на батьківщіні він потерпав від принижень та катувань. Торік 19 липня на прохання російських колег вітчизняні правоохоронці затримали Кузнєцова в Києві. А 5 березня 2008-го українська влада надала йому статус біжанця. Законність цього рішення оскаржувала Генеральна прокуратура. Втім окружний адміністративний суд Києва відмовив у задоволенні цього позову. Однак, генпрокурор всупереч закону "Про біженців" за невідомих поки що обставин наказав направити Олега Кузнєцова до Росії – дивується правозахисник Євген Захаров.

  Євген Захаров, співголова харківської правозахисної групи: "Стаття третя про права біжанців категорично забороняє передавати людину, яка втікла з країни, побоючись за своє життя, здоров`я, за те, що вона буде піддана катуванням і так далі в ту країну, з якої вона приїхала. Але саме туди Кузнєцова передали всупереч рішенню суду".

  З проханням роз`яснити ситуацію журналісти 5 каналу звернулися до Генеральної прокуратури України. Коментувати своє рішення на камеру немає підстав сказали працівники прес-слежби відомства. Свою позицію після дзвінка журналістів п`ятого пообіцяли оприлюднити на свому офіційному сайті. Проте досі цього ще не зробили.
  Попередній матеріал
  Конгрес США вибачився перед темношкірим населенням за використання рабської праці їхніх пращурів
  Наступний матеріал
  "Люфтганза" скасовує міжконтинентальні рейси
  Теги:
  Loading...