Україні повернуто нафтопровід, привласнений російською компанією

  Служба безпеки України спільно з Генеральною прокуратурою України та Фондом держмайна повернули до державної власності України частину міждержавних магістральних нафтопродуктопроводів, незаконно відчужених російською компанією.


  Про це повідомляє прес-центр СБУ.

  Збитки економічним інтересам держави було завдано на початку 90-х років. Ділянки міждержавних магістральних нафтопродуктопроводів Самара-Західний напрямок та Грозний-Армавір-трудова, загальною довжиною 1 тис. 433 км розташовані у Житомирській, Рівненській, Тернопільській, Львівській, Закарпатській областях України. Їхня пропускна спроможність становить близько 1,5 млн тонн світлих нафтопродуктів.

  Промисловий комплекс включає 6 нафтобаз, де можуть зберігатися 320 тис. куб. м сировини.

  Відповідно до ст.7 Закону України "Про трубопровідний транспорт" ці об'єкти є виключно державною власністю.

  "Утім, ці відрізки продуктопроводів було незаконно визнано власністю Російської Федерації та в односторонньому порядку внесено сусідньою державою до статутного капіталу російської компанії ДП "ПрикарпатЗахідтранс" Акціонерного товариства "Транснефть" (м. Рівне) під виглядом іноземних інвестицій", - розповіли в СБУ.

  Служба безпеки України спільно з Генпрокуратурою України кваліфікувала це порушення законодавства як загрозу національній безпеці в економічній сфері та ініціювала процес повернення ділянки міждержавних нафтопродуктопроводів до державного сектору економіки.

  В листопаді постановою Рівненського апеляційного господарського суду визнано право власності на частини нафтопродуктопроводів Самара-Західний напрямок та Грозний-Армавір-трудова, що проходять територією України, за державою в особі Фонду держмайна.
  Попередній матеріал
  Держсекретар США прибув до Європи обговорювати санкції проти Росії
  Наступний матеріал
  У Сумах встановлять бетонні блокпости і дороговкази до бомбосховищ
  Теги: