фото day.kiev.ua

Україна обурена діями Росії щодо Джемілєва - МЗС

  МЗС України висловило протест Росії через заборону лідеру кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву в‘їжджати на територію АР Крим.

  "В Україні обурені рішенням РФ про заборону на в'їзд лідеру кримськотатарського народу, легендарному правозахиснику Мустафі Джемільову", - сказав на брифінгу директор департаменту інформаційної політики МЗС Євген Перебийніс.

  Дипломат зазначив, що цілком очевидним є той факт, що це "помста Джемілєву за його чітку позицію про невизнання окупації Криму", передає "Интерфакс".

  "Схоже, що радянські тоталітарні методи, які пережив багатостраждальний кримськотатарський народ під час сталінських депортацій, сьогодні починають реалізовуватися чинною російською владою", - сказав Перебийніс.

  Він зазначив, що 22 квітня МЗС України направило ноту МЗС Росії, в якій висловило стурбованість діями російської сторони, зажадало скасувати рішення щодо Джемілєва, а також утриматися від залякування та репресії відносно кримських татар.

  Нагадаємо, 22 квітня лідеру кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву влада тимчасово окупованої республіки заборонила в`їжджати до Криму до 2019 року.

  При перетині адміністративно-територіальної кордону Криму з Україною, Джемілєву вручили "Акт повідомлення про заборону в'їзду в Російську Федерацію".

  Попередній матеріал
  Мін’юст: Росію неможливо змусити виконувати Женевські домовленості
  Наступний матеріал
  Росія погрожує Канаді економічними санкціями