Ірина Геращенко timenews.in.ua

Україна наполягає на створенні п’ятої підгрупи у Мінську – Геращенко

Вона повинна сфокусуватися на забезпеченні доступу до неконтрольованої ділянки кордону з РФ

У рамках Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з врегулювання ситуації на Сході, варто, окрім безпекової, політичної, гуманітарної та економічної підгруп, створити ще й підгрупу, яка займатиметься питанням тимчасово непідконтрольної Україні ділянки кордону з РФ. Про це заявила представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ Ірина Геращенко за результатами візиту глав МЗС Франції, Німеччини та України на Схід, передає "Укрінформ".

"Близько 38 тисяч членів незаконних збройних формувань, найманців з Росії зі зброєю воюють проти України. Для того, щоб цей безлад завершився, потрібно, щоб ОБСЄ спочатку отримало доступ до кордону, але щоб і Україна отримала доступ до нашого кордону. Тому ми наполягаємо на створенні п’ятої підгрупи у Мінську, яка якраз буде дискутувати над питанням кордону", - заявила Геращенко.

За її словами, наразі на переговорах у Мінську тема кордону взагалі не обговорюється, оскільки російська сторона категорично проти.  "При слові "кордон" у росіян спадають штани", - наголосила Ірина Геращенко.

Крім того, дипломат додала, що українська сторона також наполягає на "активізації безпекового та гуманітарного аспекту на засіданнях Тристоронньої контактнї групи. 

Нагадаємо, раніше глава МЗС України Павло Клімкін заявив, що для виконання Росією Мінських домовленостей потрібно розробити "дорожню карту".

Попередній матеріал
Екс-генсек НАТО: Зважаючи на поведінку Росії, питання зняття санкцій з РФ – не на часі
Наступний матеріал
У Львові урочисто відкрили Міжнародний форум видавців

Нардеп: Очільники МЗС Франції і Німеччини відмовилися відвідати госпіталі, де перебувають поранені в АТО

Екс-генсек НАТО: Зважаючи на поведінку Росії, питання зняття санкцій з РФ – не на часі

Клімкін: Для виконання Росією Мінських домовленостей потрібно розробити "дорожню карту"

Посол Німеччини в Україні заявив про необхідність поступок Києва в Мінському процесі