politeka.net

Україна й Молдова спростили оформлення вантажів на кордоні

  Україна і Молдова у середу в Кишиневі підписали дві нові угоди з транскордонного співробітництва для спрощення та прискорення переміщення через спільний кордон.

  Про це повідомляє "Укрінформ". Перша угода, що встановлює спільний контроль у прикордонному пункті пропуску "Первомайськ-Кучурган", забезпечить імпорт, експорт і транзит підакцизних товарів та товарів, що не підлягають акцизному оподаткуванню, через Придністров'я. Це збереже час і витрати підприємців та усуне необхідність перенаправляти вантажі, включно з алкогольними та тютюновими виробами, в об'їзд цієї ділянки кордону, а також дозволить уникнути подвійного митного оформлення в Кишиневі та Тирасполі.

  Друга угода, що встановлює автоматизований обмін даними з перетинання молдавсько-українського кордону, зміцнить безпеку завдяки підвищенню прозорості переміщення транспортних засобів і товарів через кордон. Це також дозволить зняти з іноземних громадян, що в'їжджають у Придністров'я, зобов'язання реєструвати своє перебування в міграційних органах Молдови, тобто їм не потрібно буде переїжджати до адміністративної лінії розмежування на заході Придністров'я.

  "Місія EUBAM - це важлива частина діяльності ЄС з надання допомоги обом країнам у реалізації Угод про Асоціацію та відповідних Поглиблених і всеосяжних зон вільної торгівлі", - зазначив з приводу підписаних документів посол ЄС в Україні Ян Томбінські.

  В свою чергу, заступник директора Департаменту Європейського Союзу Міністерства закордонних справ України Володимир Бачинський підкреслив, що Україна розраховує на досвід європейських партнерів для швидкої адаптації до нових умов, пов'язаних із запровадженням зони вільної торгівлі між Україною і ЄС.

  Попередній матеріал
  Лондон тимчасово зупинив польоти з єгипетського Шарм-еш-Шейх до Великої Британії
  Наступний матеріал
  Андрієвський запевняє, що завтра ВР проголосує за пакет законів щодо візової лібералізації з ЄС
  Теги:
  Loading...