Україна готова до демаркації кордону у односторонньому порядку

  Україна має всі підстави провести демаркацію кордону з Росією в односторонньому порядку. Про це заявив колишній в. о. міністра закордонних справ Андрій Дещиця в інтерв’ю .


  За його словами, впродовж кількох років сторони не могли делімітувати кордон, а потім почати демаркацію.

  "Але то була свідома політика і Росії, і, певною мірою, попередніх урядів України. Наприклад, була створена українсько-російська комісія з демаркації кордонів, однак вона насправді існує лише на папері", - сказав він.

  Дещиця зазначив, що у лютому цього року мало відбутися засідання комісії з демаркації кордонів, але Росія його скасувала.

  За його словами, у російської сторони не було жодного бажання проводити демаркацію кордонів.

  "Але якщо у російської сторони немає такого бажання, то ми повинні зробити це зі свого боку. В тій ситуації, що ми зараз маємо, ми не можемо дозволити собі тримати це рішення на папері", - заявив Дещиця.

  "На практиці ми маємо всі підстави - і юридичні, і фінансові, і організаційні, - щоб провести демаркацію зі свого боку", - додав він.

  Дещиця зауважив, що приклади односторонньої демаркації кордону існують вже в сучасній історії, зокрема, між Росією і Естонією, де демаркація відбувалася в односторонньому порядку.

  "Звичайно, Росія нас буде за це критикувати, буде не погоджуватись. Здається, вони вже зробили відповідну заяву про те, що не будуть визнавати демаркацію. Але у нас є всі підстави це зробити і ми повинні це довести до кінця", - вважає екс-очільник МЗС. 

  Раніше повідомлялось, що російські військові проводять радіорозвідку і глушать зв'язок українських прикордонників.
  Попередній матеріал
  Бойовики 29 разів порушили режим припинення вогню - Порошенко
  Наступний матеріал
  У Слов'янську виконується режим припинення вогню