5.ua

Угода про асоціацію і перспективи співпраці з Митним союзом

  Документ складається з більш, ніж 2-х тисяч сторінок, де описані зміни у політичній, суспільній і торгівельних галузях взаємодії України та ЄС. В угоді йдеться про можливість співпраці з іншими об’єднаннями. Це одне із найбільш дискусійних положень, бо про Митний союз говорять, саме як про інше об'єднання.

  Ось деякі подробиці тексту: після підписання Угоди з ЄС Україна зможе "встановлювати митні союзи та зони вільної торгівлі з іншими об'єднаннями". Так зазначено у статті 39 проекту Угоди. 

  Інші об’єднання не мають вступати у конфлікт з торговельними домовленостями, передбаченими документом.

  Митного союзу це не стосується: членство у зоні повної та всеосяжної вільної торгівлі з ЄС та у Митному союзі – несумісне. Про це неодноразово заявляли і в Брюсселі, і в Москві. Єврокомісар Штефан Фюле, наприклад, пояснив це так: "Не можна одночасно зменшувати... митні тарифи у рамках глибокої та всебічної зони вільної торгівлі, та підвищувати їх у рамках Митного союзу».

  Російська сторона наводила такі аргументи: радник президента Федерації Сергій Глазьєв заявив – «Україна не зможе й кроку зробити назустріч нам без того, щоб Євросоюз їй цього не дозволив зробити. Ми не розуміємо, навіщо Україна добровільно віддає свій суверенітет Брюсселеві, відмовляючись від співпраці з нами на преференційних умовах».

  Всесвітньовідомий учений та політолог Збігнєв Бжезінський казав: «Цілком очевидно, що сутність Митного союзу полягає в спробі підкорити одну за одною незалежні сьогодні пострадянські країни. Україна в цьому контексті є найбільшим "трофеєм"... , і думаю, що росіяни сповнені рішучості підпорядкувати її. Насправді ж питання у тому, чи готові українці відстоювати свою незалежність?»

  Минулого тижня голова Єврокомісії Жозе Мануель Барозу заявив, що Російська федерація має шукати вигоду в угодах про зони вільної торгівлі з ЄС, подібних до тієї, що її планує підписати Україна. Зрештою, це сприятиме створенню зон вільної торгівлі від Лісабона і до Владивостока, які працюватимуть за правилами СОТ.

  Попередній матеріал
  Українських легкоатлетів нагородили за досягнення на Чемпіонаті світу
  Наступний матеріал
  Посол США запевнив у підтримці євроінтеграції, але нагадав про Тимошенко
  Теги: