5.ua

Учасники саміту ОБСЄ висловлюють підтримку Євромайдану [відео]

  Попри заклики деяких дипломатів бойкотувати цей захід чи перенести його в іншу країну, до Києва все-таки прибуло 57 представників різних країн ОБСЄ, головно – міністри закордонних справ. Серед них і лобісти України у питаннях євроінтеграції – чільники МЗС Швеції, Польщі та Німеччини. Більшість дипломатів розповіли, що уважно стежать за подіями в Україні й висловлювали свою підтримку протестувальникам євромайданів, адже це, на їхню думку, допомагає закладати основи демократії в державі. Представники ОБСЄ також наголошували на недопустимості побиття журналістів і висловлювали сподівання, що більше такого не повториться.

  Вікторія Нуланд, помічник державного секретаря США: «Який це момент для України, для ОБСЄ. За Україною зараз стежить весь світ. Усі принципи та цінності, на яких було засновано цю організацію майже 40 років тому, балансують між Майданом і Банковою та по всій цій країні. Суверенітет, свобода вибору, асоціації та альянсу, свобода мирних зібрань та висловлювань, демократія та конституційний лад, мир та стабільність. Це – час для України, щоби здійснити бажання її народу, або ж засмутити його».

  Ранко Кривокапич, президент парламентської асамблеї ОБСЄ: «Наш меседж наступний: будівництво демократії - часто це шлях протестів. Тому просто немає іншого варіанта – крім політичними гравцями, народом та владою».

  Оксана Романюк, активіст руху «Стоп Цензура»: «Зараз журналісти в Україні мають працювати у касках та жилетах. Щодня ми роздаємо близько 200 жакетів, і попит є дуже великим. 52 журналісти були побиті під час мирних протестів в Україні з 29 листопада по 1 грудня».

  Дунья Міятович, представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ: «Я та мої колеги були дуже занепокоєні тим, що відбувалося тут, зокрема, у подіях, які сталися у п'ятницю, на вихідних і потім у понеділок. Я дуже сподіваюся, що всі журналісти, яких побили та атакували, що вони почуваються добре, одужують. Я також почула, що багато з них вже повернулися на вулиці висвітлювати події». 

  Попередній матеріал
  У міліції звітують про затримання 14-х активістів Євромайдану
  Наступний матеріал
  На Дніпропетровщині вбили депутата від «Фронту змін» [відео]
  Теги:
  Loading...