112.ua

У Європарламенті закликають ЄС до рішучої реакції на ескалацію в Авдіївці

  Зокрема, шведський дипломат зауважила, що загострення ситуації на Сході збіглося з проведенням телефонної розмови між президентами США і Росії

  У Європарламенті закликають ЄС рішучо реагувати на ескалацію ситуації на Донбасі з боку російських окупаційних військ. З відповідною пропозицією виступили депутати ЄП Анна Більдт (Швеція) та Анна Фотіга (Польща) на пленарній сесії у середу, 1 лютого, передає "Укрінформ".

  "Я хочу висловити занепокоєння багатьох із нас відносно відновлення масованих артилерійських обстрілів у східній Україні", – зазначила Більдт.

  Вона також зауважила, що загострення ситуації на Донбасі збіглося з проведенням телефонної розмови між президентами США і Росії. "ЄС повинен відреагувати на це та закликати до припинення вогню, забезпечення гуманітарної допомоги та відновлення політичного процесу", – наголосила шведський парламентарій.

  Польський депутат Фотіга підтримала колегу, особливо відзначивши гуманітарну кризу в Авдіївці.

  Своєю чергою присутня на засіданні високий представник ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Федеріка Могеріні наголосила на важливості реагування на загострення ситуації і повідомила, що міністри закордонних справ країн-членів обговорять це питання на своєму засіданні у понеділок, 6 лютого.

  Як повідомлялося, 1 лютого вночі за ініціативи України Радбез ООН cхвалив заяву щодо ситуації на Донбасі. У заяві Радбезу зазначається, що члени РБ ООН висловлюють дуже серйозну занепокоєність через "небезпечне загострення ситуації на сході України" та закликають до негайного повернення до режиму припинення вогню.

  Напередодні у Держдепі США також відреагували на сплеск насильства в районі Авдіївки-Ясинуватої.

  Попередній матеріал
  У зоопарку Берліна показали маля полярного ведмежати на ім'я Фріц
  Наступний матеріал
  Аброськін назвав втрати "хероїв армії ДНР" за добу

  Гумконвой Червоного Хреста та "набори виживання" від простих українців: як світ допомагає Авдіївці

  Держдеп відреагував: У США засудили сплеск насильства у районі Авдіївки

  За ініціативи України Радбез ООН cхвалив заяву щодо ситуації на Донбасі