5.ua

У ЄС вкотре закликали Україну не зволікати з реформами [відео]

  Із Брюсселя – з любов'ю. Міністри закордонних справ країн-членів Євросоюзу вкотре запевнили – готові прийняти Україну в Європейський дім.

  Лінас Лінкявічус, міністр закордонних справ Литви: «Двері залишаються відчиненими, попереду є шанс. Тобто ми маємо продовжувати конструктивну співпрацю і, як ви знаєте, наші представники знову їдуть до Києва, тобто ми залучені до справи, і активно працюємо. Але рішення залежить від української влади. Ми потребуємо лідерства від України у цей вирішальний час, момент правди».

  Однак на зустрічі у Бельгії рішення щодо підписання угоди про асоціацію з Україною не ухвалили – через брак реформ. Не відкладати із запровадженням змін до законодавства – закликає найбільший адвокат євроінтеграції України, Польща.

  Радослав Сікорський, міністр закордонних справ Польщі: «Ми наближаємося до Вільнюського саміту, який має стати історичним, але я кілька разів попереджав українську владу – не залишати вирішення справи на останню мить, бо, на жаль, вона вже настала».

  М'яч – на боці України, наголошують у Брюсселі. Але щоби увійти у відкриті двері Європейського дому, треба виконати умови – провести реформи. 

  Ґідо Вестервелле, міністр закордонних справ Німеччини: «Ми прагнемо, щоб Україна орієнтувалася на ЄС, але за правильних умов. У першу чергу – верховенства права і справа Тимошенко має величезне значення. Я закликаю Україну діяти негайно і об'єднатися у практичному сенсі слова на шляху до встановлення верховенства права, а не гаяти час. Годинник працює і час спливає – усі в Україні мають це усвідомлювати».

  Однак у Європі впевнені: підписання угоди у Вільнюсі залежить виключно від волі Віктора Януковича.

  Карл Більдт, міністр закордонних справ Швеції: «Усе – в руках Президента Януковича. Ми маємо позицію щодо асоціації України, але я не певен, чи має відповідну позицію він».

  Продемонструвати волю до реформ просить і найвпливовіший політик Європи. На виступі у Бундестазі канцлер Німеччини Ангела Меркель закликала Київ нарешті зробити реальні кроки задля євроінтеграції.

  Ангела Меркель, канцлер Німеччини: «Ми знаємо, що за 1 день реформи не проведеш. Ми також прагнемо підтримати Україну, надати фінансову допомогу. Але умови для цього Україна має виконати сама і не будь-коли, а зараз».

  За 10 днів до Вільнюського саміту на спроможність Києва встигнути виконати умови для підписання угоди про асоціацію з ЄС сподівається Кетрін Ештон.

  Кетрін Ештон, верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки: «Влада України знає, що вона має зробити згідно з критеріями, які ми визначили. Деякі питання зараз узгоджують в українському парламенті, але також треба вирішити проблему вибіркового правосуддя. В Україні знають, що це надзвичайно важливе питання. Ми чекаємо на саміт у Вільнюсі, щоби, як я сподіваюся, завершити цей шлях з Україною».

  Тим часом, до Києва знову летять найвищі єврочиновники. У найближчий четвер прибуде Штефан Фюле, комісар із питань розширення і сусідства. І вже удвадцятьсьоме до України цього тижня приїдуть Пет Кокс з Олександром Квасневським.

  Мирослава Пеца, 5 канал.

   

  Попередній матеріал
  У США пройшов передостанній етап чемпіонату «Формули-1»
  Наступний матеріал
  Офіцер почесної варти надто сильно махнув шаблею перед Януковичем
  Теги:
  Loading...