5.ua

У ЄС обіцяють захищати Януковича, якщо Тимошенко його посадить [відео]

  Європарламентарій від Польщі конкретизував: одна з ключових вимог до української влади – звільнення екс-прем’єра Юлії Тимошенко. Натомість, єврочиновники були дипломатичнішими: хвалили Київ за досягнення та радили усунути перешкоди на шляху до євроінтеграції. На запитання, коли ЄС очікує прогресу щодо вибіркового правосуддя, комісар з європейської політики сусідства Штефан Фюле назвав дві дати: 28-ме жовтня або 18-те листопада. Рекомендації європейських гостей слухали на конференції віце-прем’єр Костянтин Грищенко та посол України в Євросоюзі Костянтин Єлісеєв. Дипломати запевнили, що над проблемою працюють.

  Штефан Фюле, комісар з європейської політики сусідства: «Щодо термінів розв’язання проблеми вибіркового правосуддя – є дві дати. Це 28 жовтня, коли відбудеться засідання Ради зовнішніх питань, або 18-те листопада. Коли ми зможемо закрити усі питання – залежить від України».

  Яцек Саріуш-Вольський, депутат Європарламенту: «Я розумію, що Штефан Фюле має говорити дипломатичною мовою. А я скажу просто: звільніть Юлію Тимошенко, відпустіть її в Німеччину і ніколи більше не ув’язнюйте за політичні переконання. Йдеться не про одну особу, а про принципи демократії, які стосуються всіх. Якщо завтра Тимошенко прийде до влади і ув’язнить Януковича – ми будемо говорити те саме і захищати його».

  Костянтин Єлісеєв, посол України в Євросоюзі: «Угода про асоціацію для України - не подарунок. Це результат дуже складних і дорогих для нас реформ. І все-таки я скажу, що Київ серйозно ставиться до вимог усунути вибіркове правосуддя, і ми над цим працюємо».

  Попередній матеріал
  Суд над звинуваченими у втечі Мельника знову не почався [відео]
  Наступний матеріал
  Азаров уже не бачить перепон для звільнення Тимошенко
  Теги:
  Loading...