У ЦВК виникла сутичка між депутатами та правоохоронцямі (доповнено)

  Конфлікт у Центрвиборчкомі. У приміщенні ЦВК зранку виникла сутичка між працівниками Управління державної охорони і депутами-б`ютівцями. Хто перший почав і хто - винен? - Сторони звинувачують одна одну. Керівник УДО Валерій Гелетей запеняє, що його орли прибули на прохання голови Центральної виборчої комісії, якому народні обранці заважали працювати. БЮТівці ж переконані, що попри недоторканність, їх били.

  У вівторок епіцентр політичного протистояння перемістився у будівлю Центральної виборчої комісії. Із самого ранку тут починаються сутички між правоохоронцями і депутатами від блоку Юлії Тимошенко.

  Першим із бютівців у ЦВК приїхав Олег Ляшко о 8.30. За півгодини на подвір’ї ЦВК з’явилися 6 автобусів зі співробітниками УДО та спецпідрозділу Альфа. Останні у повному екіпіруванні та з автоматами, каже Ляшко. Загалом він нарахував до 300 правоохоронців, які одразу почали блокувати будівлю.

  Олег Ляшко: "Ми звичайно почали цікавитися, хто ви, куди. Вони нас почали пхати, товкти, ногами-руками тягнуть, тобто як бандити якісь. Кілька разів ударили Бондарєва, мене кілька разів ударили. Я записав на телефон, зробив цей запис, як вони товчуть. Коли ви почуєте запис, то ви почуєте, що я їх прошу: не бийте народного депутата. Он відпихають Бондарєва".

  Застосування сили бійцями Альфи спростувала прес-служба СБУ. А керівник Управління держохорони  Валерій Гелетей заявив, що посилена варта у ЦВК введена відсьогодні на прохання голови центрвиборчкому. Нібито Володимир Шаповал поскаржився, що останні три дні бютівці заважали працювати.

  Валерій Гелетей, керівник Державної служби охорони: "Голова ЦВК звернувся до Генерального прокурора і президента з проханням на те, щоб посилити охорону ЦВК. Відповідно вказівка-розпорядження є від президента про посилення. Відповідно і ми посилили для того, щоб нормально працювала ЦВК".

  Якщо зранку дісталося бютівцям, то ближче до обіду вони відігралися на співробітниках держохорони. Але при журналістах депутати припинили бійку. 

  Бютівці не просто побили охоронців, каже Гелетей. Вони намагалися захопити збройну кімнату. І додає, що очікував найгіршого – повторення минулорічних подій у Генпрокуратурі. І радий, що до цього не дійшло.  

  Пообідні депутати заспокоїлися та розійшлися. Натомість правоохоронці окрім посиленого режиму охорони будинку ЦВК взяли під свою опіку усіх членів виборчої комісії.

  Олексій Боатущак, Андрій Поставець, 5 канал

  Попередній матеріал
  Фахівці сподіваються, що фінансова криза от-от відступить
  Наступний матеріал
  Кожем`якін попереджає про можливість військового перевороту
  Теги:
  Loading...