Фото Iryna Gerashchenko / Facebook

У Мінську Геращенко назвала головні вимоги України на переговорах Тристоронньої групи

  Наразі розглядається питання про звільнення заручників, утримуваних на території, підконтрольній бойовикам

  У Мінську тривають перемовини Тристоронньої контактної групи. Сьогодні на зустрічі присутні координатор ОБСЄ Тоні Фріш, експерти СБУ Юрій Тандит і Юрій Кочанов, а також Віктор Медведчук. Про це повідомила представник України Ірина Геращенко на своїй сторінці у Facebook.

  Як зазначається, під час переговорів координатор ОБСЄ розповів гуманітарній підгрупі деталі своїх відвідин окупованих територій і тюрем, де утримують наших заручників. "Це була перша за півтора роки можливість побачити хлопців, ми дуже довго цього добивалися… Але, звичайно, наша ключова мета – не відвідини, а звільнення", – зазначила Геращенко.

  Повідомляється також, що на гуманітарній підгрупі Україна закликала ОРДЛО надати коректну інформацію про утримуваних. "Ми зробили конкретні, компромісні пропозиції задля звільнення заручників, пройшлися по певним конкретним випадкам незаконних утримань, висловили занепокоєння, що останніми тижнями значно збільшилась кількість випадків незаконних затримань на окупованих територіях, привели всі відомі нам випадки таких незаконних затримань", – написала вона.

  Читайте також: Голова СБУ: для звільнення заручників ми готові давати трьох за одного

  "З конкретики – українська сторона підтримує ініціативи ОБСЄ і МКЧХ , які найближчим часом долучаться до проекту відбудови моста поблизу Станиці Луганської. Це дуже важливо для цивільного населення, і ми сприятимемо якнайшвидшій реконструкції моста. Україна наполягає на відкриті КПВВ "Золоте" і закликає ОБСЄ та РФ сприяти в тому, щоб ОРЛО відмовилася від всіх надуманих приводів, під якими блокує відкриття КПВВ. Ми наполягаємо, що цей пункт має працювати вже зараз, що розвантажить роботу інших пунктів", – повідомила Геращенко про вимоги української сторони.

  Водночас, вона заявила: "Це все, що я можу сказати на сьогодні. Заради результату деталей більше не буде. Працюємо. Все непросто". 

  Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Мінську представники України у Тристоронній контактній групі добиватимуться звільнення заручників.

  Попередній матеріал
  Голова комітету ВР із запобігання корупції ініціює відставку Луценка
  Наступний матеріал
  "ЗА ЧАЙ.COM": Двічі міністр юстиції Сергій Головатий в ефірі "5 каналу"
  Loading...

  У Мінську представники України у Тристоронній контактній групі добиватимуться звільнення заручників

  Переговори в Мінську: Сайдік розповів про "вирішальний фактор" для Тристоронньої групи

  Геращенко анонсувала звіт ОБСЄ про заручників на окупованому Донбасі

  Голова СБУ: для звільнення заручників ми готові давати трьох за одного