5.ua

У ГУР пояснили, чим загрожує Україні раптова "перевірка боєздатності" військ РФ

  Розвідка звертає увагу на історичний досвід проведення навчань російською стороною, які часто передували агресії РФ до інших держав

  Представник Головного управління розвідки Міноборони України Вадим Скібіцький вважає, що російська влада може у будь-який момент змінити задекларовану мету нових військових навчань РФ. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

  "Цей процес спрямований на демонстрацію Росією своєї військової могутності, ми не виключаємо, що задекларована мета цих навчань – перевірити боєготовність Збройних сил – може бути змінена в будь-який момент вищим державним керівництвом Росії", – наголошують у ГУР.

  Крім того, за словами Скібіцького, загроза такої перевірки для України полягає насамперед у нарощенні угруповання російських військ неподалік від кордону з Україною.

  "Перш за все ми повинні пригадати, які дії Росії були у попередні роки. Навчання "Кавказ-2008" – саме тоді теж створювалося ударне угруповання, яке задіювалося для агресивних дій на території Грузії.

  Друге – потужне угруповання створювалося під час Олімпіади в Сочі 2014 року. Після цього це угруповання було задіяне для анексії Криму.

  Третє – 2014 року теж влітку були проведені навчання поблизу кордонів нашої держави, теж була раптова перевірка, було створене потужне угруповання російських військ біля наших кордонів, які потім зайшли на нашу територію і почали агресію Росії проти нашої держави. Ось у цьому загроза для нашої держави і полягає", – підкреслив він.

  Водночас, у Головному управлінні розвідки стверджують, що українська розвідка буде відстежувати переміщення російських військ.

  Як повідомляв 5.ua, 25 серпня у Росії оголосили раптову перевірку боєготовності армії. Окремі підрозділи ЗС РФ приводяться в бойову готовність "Повна".

  Дивіться також: Масштабні навчання "Кавказ-2016" в окупованому Криму: Скібіцький розповів про арсенал техніки РФ

  Попередній матеріал
  Російський адвокат спрогнозував, коли відбудуться зрушення у справі політв'язнів Кольченка та Сенцова
  Наступний матеріал
  Головні події дня в одному відео: трагедія на Кривому Озері, АТО
  Теги:
  Loading...

  Шойгу: У Росії оголосили раптову перевірку боєготовності армії

  Путін оголосив раптову перевірку Збройних сил Росії

  Масштабні навчання "Кавказ-2016" в окупованому Криму: Скібіцький розповів про арсенал техніки РФ

  Скібіцький розповів, як російська техніка потрапляє на півострів