5.ua

У "Блоці Петра Порошенка" до кінця тижня очікують угоди про коаліцію

  Учасники коаліційних переговорів не виключають, що до офіційного оголошення результатів виборів коаліційну угоду можуть парафувати.


  Про це розповів представник "Блоку Петра Порошенка" Віталій Ковальчук по завершенні переговорів 3 листопада.

  Він пояснив, що підписання документа не буде до того, як новообрані депутати сладуть присягу.

  "Але ми не виключаємо, що сам текст коаліційної угоди може бути парафований ще до проведення першого засідання Верховної Ради восьмого скликання", - розповів Ковальчук.

  Він додав, що БПП, "Народний фронт" та "Самопоміч" продовжують очікувати, що представники "Батьківщини" та "Радикальної партії" приєднаються до цих коаліційних переговорів.

  "Маємо надію, що вже наступного разу, коли ми будемо збиратися в четвер, їхні представники візьмуть участь у нашій зустрічі", - заявив Ковальчук.

  У свою чергу представниця партії "Самопоміч" Оксана Сироїд розповіла, що на засіданні в понеділок переговорники визначили перелік реформ, які увійдуть до остаточного варіанту коаліційної угоди.

  За її словами, насамперед ідеться про реформи національної безпеки та оборони та бюджетну реформи.

  "Ми визначились, що буде працювати сім робочих груп. Ми плануємо на четвер зустрічатись, щоб подивитись на узгоджені позиції експертів від кожної політ сили. Ці реформи будуть включені до коаліційної угоди і на їх основі буде сформована програма діяльності нового уряду", - пояснила Сироїд.

  Як відомо, одразу після виборів президент Петро Порошенко наполягав на тому, щоб коаліційну угоду підписали ще до набуття повноважень новообраною Радою. Порошенко заявляв, що 10 днів, які відводять ЦВК на підбиття підсумків, цілком достатньо, щоб домовитись про формування коаліції; цей термін спливає 6 листопада.
  Попередній матеріал
  В окупованій російськими терористами Макіївці почався голодний бунт
  Наступний матеріал
  Російські терористи атакують безпілотники ОБСЄ