Тимошенко висловила сумнів у отруєнні Ющенка (розширено)

  Більше 5 годин провела віч-на-віч Юлія Тимошенко зі слідчими Генпрокуратури. Прем`єр у четвер удруге свідчила у справі про отруєння Віктора Ющенка. Але - це не востаннє. Наступний допит призначено на наступний вівторок. Перед тим, як зайти до головного слідчого управління ГПУ, глава уряду заявила: справа про отруєння Президента Ющенка - зайве політизується і порадила провести додаткові міжнародні експертизи, які б допомгли з`ясувати істину.
  Свідчити у справі про отруєння Віктора Ющенка Юлію Тимошенко викликали вже удруге. Уперше до головного слідчого управління Генпрокуратури прем’єр сходила без зайвого розголосу. Нині, коли її протистояння із Президентом досягло точки кипіння, Тимошенко не забула напередодні допиту розповісти про нього на прес-конференції. Десятки міліціонерів та журналістів на тихій вуличці Борисоглібській привертають увагу і місцевих, і приїжджих.

  Пол Майн, турист з Німеччини: "Ми тут гуляли - ішли з церкви, і побачили натовп поліцейських. Кажуть, тут допитуватимуть Юлію Тимошенко".
  Кор.: "А ви знаєте, хто така Тимошенко".
  Пол Майн, турист з Німеччини: "Так, це ваша прем’єр-міністр - ми бачили удома по телевізору. У неї дуже гарна зачіска!".

  До слідчого прем’єр запізнилася хіба на десять хвилин. Журналісти затримали - цікавилися, чим саме Юлія Тимошенко може допомогти слідству.

  Юлія Тимошенко, прем`єр-міністр України: "Коли одну людину, яку Президент вважає своїм конкурентом на виборах, одночасно звинувачують у національній зраді, в шпионажі на Кремль, а зараз ще викликає мене Віктор Андрійович Ющенко мене в прокуратуру щодо його власного отруєння,- я думаю, що це вже просто "ноу коммент" - без коментарів".

  Генпрокуратура має провести додаткові міжнародні експертизи і з’ясувати, що насправді відбулося із Віктором Ющенком у 2004-му і чи лишилися наслідки дотепер - радить прем"єр відомству перед тим, як зайти усередину. Допоки її допитуватимуть, прес-служба оприлюднює відповідь на ці поради Тимошенко.

  Заява Генпрокуратури: "Факт отруєння Ющенка В. А. доведений слідством, різними іноземними лабораторіями та експертизою із залученням міжнародних спеціалістів і вважається доконаним фактом, який сумніву не підлягає. Водночас  ми переконливо рекомендуємо політикам та особам, які займають особливо відповідальне посадове становище в державі, утримуватися від подібних заяв.  Застерігаємо усіх від втручання у діяльність правоохоронного органу, яке має на меті добитися прийняття незаконних рішень, що переслідується законом".

  Години очікування для журналістів виявилися марними. Замість прем’єра  вийшла її речниця. Тимошенко виїхала через внутрішнє подвір’я.

  Марина Сорока, прес-секретар прем’єр-міністр України: "Вона поїхала працювати, у неї за графіком міжнародна зустріч зараз буде".

  Напередодні прем’єр прохопилася - ходила б до Генпрокуратури й щодня, якби президент за це врятував коаліцію. Її слова виявилися пророчими. Частково. Доля коаліції наразі не відома, але допит у Тимошенко не останній.

  Сьогодні Юлія Тимошенко провела у слідчого понад 5 годин. Але він так і не встиг поставити усі запитання. Наступного разу на прем’єра тут очікують у вівторок.

  Ольга Кошеленко, Олександр Дмитрієв, 5 канал
  Попередній матеріал
  Кириленко: У БЮТ залишається 4 дні для збереження демокоаліції
  Наступний матеріал
  Тимошенко закликала Ющенка "повернутися у демкоаліцію"
  Теги:
  Loading...