Тимошенко розцінює арешт Макаренка, як політичне переслідування

  Як політичне переслідування розцніює Юлія Тимошенко арешт колишнього голови митниці. Опозиціонерка заявляє, що Анатолія Макаренка напередодні затримала СБУ.

  За словами Тимошенко, чиновник за її вказівкою розмитнив газ у розпал енергетичної кризи, завдяки чому тоді вдалося стримати зростання цін на комунальні послуги. Лідер БЮТ планує звернутися до світової спільноти - зокрема Парламентської асамблеї Ради Європи- щодо, як вона висловилася "репресій". Тимошенко вважає: подій, що розгортаються в газовому секторі можуть спровокувати поглиблення енергетичної кризи в Європі. Якщо Росукренерго таки забере в України гроші та газ, які відсудила в Стокголомському арбітражі - Нафтогаз збанкрутує - вважає лідер БЮТ.

  Голова митниці Анатолій Макаренко 2009го року розмитнив 11 мільярдів кубометрів газу. Уряд тоді це зробив на підставі того, що російський газпром поступився Україні правом вимоги боргу в компанії Росукренерго. За словами Тимошенко, Київ тоді сплатив Газпрому за паливо, раніше закачане Росукренрго, мільярд сімсот мільйонів доларів. На початку червня колишній газовий посередник оскаржив вилучення у нього палива. За вердиктом Стокголомського  арбітражу, НАК Нафтогаз має повернути Україні 12 мільярлів куб газу і 197 мільйолнів доларів компенсації.

  Попередній матеріал
  Князь Монако оголосив про заручини
  Наступний матеріал
  Медведєв перебуває із візитом у США
  Теги: