Юлія Тимошенко
Юлія Тимошенко Скріншот відео

Тимошенко прямим текстом анонсувала намір повалити конституційний лад – ЗМІ

  Одним із 5 головних розділів передвиборчої програми чільниці "Батьківщини" є ухвалення "Нової народної Конституції" – при чому вже у 2019 році, до парламентських виборів

  Багато хто цього не помітив, але кандидат у президенти України Юлія Тимошенко на з'їзді партії "Батьківщина" прямим текстом анонсувала свої наміри щодо повалення конституційного ладу. Про це йдеться в аналітичному матеріалі на сайті "ТЕКСТИ.org.ua".

  Про наміри Тимошенко щодо ухвалення "нової Конституції" і вже за нею провести осінні парламентські вибори автор пише: "Йдеться ні про що інше, як про повалення конституційного ладу в незаконний спосіб з усіма наслідками для держави та кожного громадянина. Надати новому режиму легітимності має улюблений інструмент диктаторів – референдум".

  У матеріалі нагадується, що Конституція України є Основним Законом, а усі інші закони мають їй відповідати та не можуть суперечити. Саме на фундаменті ухваленої у 1996 році Конституції було створено сотні законів і безліч підзаконних актів.

  Конституція, наприклад, визначає що Україна є республікою, державною мовою – українська, що люди мають право на свободу слова та зібрань, єдиним законодавчим органом є Верховна Рада, яка також затверджує прем'єра-міністра та за його поданням формує уряд, що президентом не можна бути обраним більше ніж двічі поспіль, що кожному гарантується звернення до суду тощо.

  "Проте, як бачимо, Юлія Тимошенко, ще навіть не сівши в президентське крісло, планує не виконувати Конституцію, гарантом якої вона має бути, а навпаки, її знищити, прийнявши натомість "народну", а по-суті, свою власну Конституцію. Причому не колись, а негайно, в 2019 році, ще до осінніх парламентських виборів", – наголошує автор.

  Далі він розмірковує, чи може бути обіцянка лідерки "Батьківщини" звичайною передвиборчою риторикою. Зазначається, що вважати "нову народну Конституцію" лише "однією з багатьох порожніх обіцянок Юлії Володимирівни" – було б дуже наївно.

  "Повна руйнація конституційно-правового поля України і заміна його "народною Конституцією" з потрібним для Тимошенко змістом може забезпечити їй необмежену владу, яка є для неї жаданою ціллю й найвищою цінністю. І здійснити такий переворот можливо лише в перші місяці після обрання, доки популярність новообраного президента буде на висоті", – наголошується у тексті.

  Звичайно, попри те, що Основний Закон є правовим фундаментом держави, його текст можна змінювати.

  Проте, на думку автора, Тимошенко пропонує зовсім інше: "Вона пропонує замість змін ухвалювати "нову Конституцію", про яку, зрозуміло, нема й не може бути згадок ні в Конституції чинній, ні в жодному законі. Причому, ухвалювати її вона збирається в обхід парламенту".

  Попередній матеріал
  Запам’ятаються назавжди: в мережі з'явилися несподівані світлини "міністра культури "ЛНР"
  Наступний матеріал
  У Криму чоловік облив червоною фарбою пам'ятник "ввічливим людям" – фото