5.ua

Турчинов звернувся до ГПУ та СБУ аби перевірити законність вчорашнього таємного голосування

  Голова Верховної ради Олександр Турчинов звернувся до СБУ і ГПУ з проханням провести перевірку законності таємного голосування за закони про особливий статус місцевого самоврядування та амністію в Донбасі, а також перевірити роботу системи "Рада".


  Про це Турчинов повідомив журналістам сьогодні на брифінгу 17 вересня.

  "Для того, щоб не було підстав для спекуляцій,  я офіційно звернувся до СБУ та ГПУ, щоб вони негайно провели перевірку як роботи системи" Рада "під час цих голосувань, так і в цілому законності підстав для проведення такого голосування", - сказав спікер .

  Турчинов заявив, що за його даними втручання в роботу системи "Рада" під час голосування не було і відповідні рішення були прийняті в рамках регламенту роботи парламенту.

  Рішення про проведення закритого засідання було прийнято після погоджувальної ради за участю президента Порошенко, в ході якого президент зазначив, що для того, щоб заслухати його виступ і виступи керівника Генштабу необхідний закритий режим засідання. Турчинов зазначив, що в ході виступів були названі цифри і факти, які дійсно не мають бути  розголошеними. На жаль, багато депутатів порушували вимоги регламенту щодо закритого режиму роботи і використовували записуючі пристрої.

  "Для того щоб не допустити спекуляцій, система" Рада "працювала в режимі, при якому на табло не висвічується зал під час голосування. Але я хочу підкреслити що цей режим ніяк не впливає на результати голосування", - сказав Турчинов.

  Про те, чому він порушив процедуру і оголосив таємне голосування без попереднього рішення парламенту, спікер парламенту зазначив: "я ніяких процедур не порушував".

  Нагадаємо, ряд народних депутатів вимагають скасувати прийняті напередодні закони про статус самоврядування деяких районів Донбасу та амністії бойовиків. Автори ініціативи - народні депутати Одарченко, Кириленко, Ілик,  Абдуллін,  Гриценко,  Канівець - вважають, що під час прийняття зазначених законів було порушено регламент Верховної Ради.

  "Голосування пройшло за допомогою електронної системи для голосування в таємному режимі. Таким чином була прихована інформація про персональне голосування кожного депутата, що ставить під сумніви достовірність результатів голосування і порушує принципи відкритості роботи Верховної Ради України", - сказано в пояснювальній записці цих нардепів.
  Попередній матеріал
  Олена Підгрушна очолила Тернопільське відділення НОК України
  Наступний матеріал
  Нацгвардія проводить навчання бійців і ремонт техніки під Маріуполем
  Теги:
  Loading...