5.ua

Турчинов підписав і відправив Президенту закон про люстрацію

  Закон про люстрацію у присутності журналістів, авторів закону і міністра юстиції підписав голова Верховної Ради Олександр Турчинов. Підписавши, закликав зробити негайно те саме і Президента, щоб розпочати люстраційну процедуру.  


  Досі автори закону звіряли текст того, що ухвалили депутати – побоюючись, що незручна тема змусить їх переписати або повикидати те, з чим незгодні. Тепер, пояснюють автори, після того, як закон набуде чинності, потрібно буде створити громадську раду, яка й перевірятиме чиновників. Передусім перевірять представників центральних органів влади – пояснює міністр юстиції. Попри побоювання активістів, на його думку, процедура люстрації буде простою. Після створення громадської ради уряд має затвердити порядок проведення такої перевірки і перелік органів влади.

  Павло Петренко певен: "Процедура дуже чітка: при Міністерстві юстиції створюється громадська рада, як той орган, який буде здійснювати контроль з проведення перевірки... Першими повинні пройти перевірки всі центральні органи виконавчої влади, тому що риба гниє з голови... Плануємо дуже швидко пройти перший етап: перевірка центральних органів влади, органів генпрокуратури і СБУ, МВС, і потім спільно з громадськістю перевіряти чиновників, спускаючись вниз по щаблю органів держвлади – місцевих, територіальних".

  А Олександр Турчинов поскаржився: "Мабуть жоден закон так важко не проходив, як закон про люстрацію. Ви знаєте, як доводилося переконувати депутатів, щоб вони його підтримали. Значна частка депутатів, які бояться цього закону, просто збігли, покинувши свої робочі місця. Я звертаюся до Президента України, щоб він негайно також поставив підпис, і тоді вже завтра він буде надрукований і вступить у силу".

  Перевірятимуть також майновий стан держслужбовців і їхні вчинки під час зимових революційних подій. Як приклад автор закону наводить дії тих суддів, які масово виносили вироки, писані наче під кальку, проти учасників поїздок у Межигір’я. Те ж стосується і інспекторів ДАІ.

  "До тих інспекторів ДАІ, які тоді вчиняли свавілля, затримуючи майданівців, всіх нас, хто рухався до Януковича – це так сама одна з категорій. І всі ті особи, які були причетні до порушення прав і свобод, які підписували ті протоколи - і прокурорські співробітники, слідчі – вони так само підпадають під дію цього закону", – каже депутат Олег Дерев’янко.

  Леонід Ємець додає: єдине, що судді мають особливий статус - це передбачено Конституцією, і в процесі підготовки рішення Вищої ради юстиції законом передбачені люстраційні процедури: вони стосуватимуться як загалом вимог люстраційних, так і конкретних дій суддів, які під час Майдану приймали заздалегідь неправосудні рішення, разом з даішниками, які писали рапорти під копірку з однаковими орфографічними і граматичними помилками".

  Закон про люстрацію був прийнятий Верховною Радою ще 16 вересня, голосування супроводжувалось мітингами із спаленням шин під ВРУ.

  Попередній матеріал
  Президент Литви: Росія використовує терористичні методи, загрожуючи своїм сусідам
  Наступний матеріал
  Президент Порошенко має наміри збільшити видатки на армію до 5% ВВП
  Теги:
  Loading...