5.ua

Третій круглий стіл закликав Росію не втручатись в українські справи

  Третій Загальноукраїнський круглий стіл національної єдності відбувся у Миколаєві. За його результатами розмови учасники сформували резолюцію. Серед іншого, там є вимога до Росії не втручатися у внутрішні справи України.


  Традиційно у заході взяли участь президенти Леонід Кравчук і Леонід Кучма, урядовці на чолі з прем'єром, народні депутати, представники міжнародних організацій та органів місцевого самоврядування, громадські діячі, представники релігійних організацій та бізнес-кіл регіону. Шляхи виходу із кризи учасники круглого столу цього разу шукали у Миколаєві – замість запланованого раніше Донецька. "Меморандум порозуміння й миру", схвалений на попередньому засіданні круглого столу і ухвалений в парламенті у вівторок – більшість учасників перемов називають перемогою. Проти – лише свободівці.

  Кажуть, доки не буде забезпечено повної ліквідації тероризму на території України – ні про які "меморандуми" не може бути й мови.

  Леонід Кравчук запересчує: коли документ прийнятий ВР – він обов’язковий до виконання.

  Сприяти проведенню мирних виборів Президента 25-го травня – аби швидше вийти із кризи – закликає українців спеціальний представник голови ОБСЄ Вольфганг Ішингер: "Будь ласка, захистіть демократичні процеси в цій країні, захистіть вибори, намічені на цю неділю".

  Нові ідеї від регіоналів, як порозумітися всім в Україні – знову презентує Вадим Новинський. Цього разу – це дорожня карта виходу з кризи. У ній, серед іншого, пропонує говорити з протестувальниками на Сході, і з Росією, а ще – провести другий раунд Женевських перемов.

  Не проти повторити розмову у Женеві прем'єр Арсеній Яценюк. А от двостороннє спілкування з Росією, на його думку, нині неможливе. Яценюк наголошує: Україні потрібні не "братні" стосунки, а рівні. "В сьогоднішніх умовах я вважаю, що двосторонні переговори між Україною й Росією не можуть розглядатися. Росія здійснила військову агресію на території України. Росія порушила міжнародне право. Росія знищила систему європейської безпеки і ще й наплювала на статут організації, де Україна і Росія – а то вони забули, що Україна була співзасновником ООН – є співзасновником. Тому, щоб мати стосунки з Росією – ми пропонуємо спочатку взагалі відновити ці стосунки у чотиристоронньому форматі, а потім будем бачити", – відповів регіоналам прем’єр.

  Згадали про Росію і попередні президенти. Леонід Кравчук та Леонід Кучма емоційно коментували заяви російських керманичів щодо відведення військ від кордонів з Україною та щодо гарантій територіальної цілісності.

  Леонід Кравчук певен: "Скоро з Росією ніхто не буде підписувати міжнародних документів. Ми кажемо "переговори і документи", а завтра замість Путіна прийде Попандопуло і скаже, що я цього документу не підписував і він не діє. Це серйозно: вся міжнародна структура ставиться під сумнів".

  А Леонід Кучма подивувався абсурдній "забудькуватості" кремлівських верховод: "Каждый день войска от Украины отводят, а они на том же месте все остаются. Ну, ладно украинцам можно лапшу на уши навешать. Но миру зачем вешать лапшу? Он заявил, что никогда Россия не брала на себя ответственности территориальной целостности. Ну, я не могу назвать это такими словами, которые я думаю на самом деле. Ладно, на меморандум он чихает 94-го года. Но договор 97-го года, который я с Ельциным подписал – там пунктов 5, где территориальная целостность Украины и так далее. Так что это такое?"

  Насамкінець Леонід Кравчук зачепив ще й парламент, і запропонував депутатам розглянути питання дострокового припинення повноважень Ради. Наступного разу Круглий стіл зберуть уже після президентських виборів.

  Ірина Тафій, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Турчинов заявив про повну готовність до завершення антитерористичної операції
  Наступний матеріал
  Вулицю Грушевського біля стадіону ім. Лобановського звільнять від барикад
  Теги:
  Loading...