5.ua

TheGuardian: українська влада хоче використати олігархів для заспокоєння Сходу країни

  Призначення олігархів на топ-позиції нової української влади поки не вирішує політичних питань, але й засмучує протестуючих, які сподівалися, що в Україні настане "нова ера", пише

  Після втрати контролю на Кримом, новий уряд вирішив заспокоїти сепаратистські настрої проросійського Сходу за допомогою олігархів. Однак результат виявився зворотнім і нові призначення не задовольнили активістів Євромайдану, пише видання.

  Між тим, політичні аналітики впевнені, що вразливий уряд не мав іншого виходу. "Ті, хто вважає, що була якась альтернатива – не реалісти. Зараз Партія регіонів фактично зникла і олігархи залишились єдиною силою, яка може стабілізувати ситуацію в регіоні", - вважає Адам Суейн, дослідник економічної географії з Університету Ноттінгема, який вивчає Донецьк більше 20 років.

  Більшість українських олігархів накопичили свої статки в 90-і роки - період після розпаду СРСР. Багатий природними ресурсами Схід України став "полем битви" за шахти та заводи.

  Якщо останні два десятиліття бізнесмени отримували вигоду від політичного хаосу в Україні, то зараз у них є особиста зацікавленість у забезпеченні стабільності, пише Суейн. Хоча більшість бізнес-еліти України має сильні зв‘язки з Москвою, вони не зацікавлені в тому, щоб Схід відійшов під вплив Кремля, оскільки тоді позиції українських мільярдерів будуть захоплені більш сильними російськими олігархами.

  TheGuardian нагадує, що в 2004 році уряд України очолила Юлія Тимошенко, яка теж була олігархом і накопичила багатство від операцій з природними ресурсами на початку 2000-х років. Тимошенко керувала спірним реприватизаційним процесом, який "вжалив" деяких впливових бізнесменів України.

  Між тим, як відмічає видання, новий прем‘єр-міністр Арсеній Яценюк, соратник Тимошенко, дав зрозуміти, що він не буде підтримувати питання реприватизації, за яку виступають деяку політики Майдану.

  Фото: politikus.ru

  Попередній матеріал
  В Харкові атакували Кличка
  Наступний матеріал
  Філарет порівняв Путіна із Гітлером
  Теги:
  Loading...