"Сильна і дуже позитивна зустріч": про що говорили Порошенко і міністр оборони США

  Джеймс Меттіс відзначив значний прогрес, який здійснила Україна у реформуванні сфери безпеки та оборони

  Президент України Петро Порошенко та міністр оборони США Джеймс Меттіс обговорили подальші кроки зміцнення обороноздатності України. Зустріч відбулась в рамках Мюнхенської конференції з питань безпеки, повідомляє прес-служба глави держави.

  "Сторони обговорили подальші кроки з метою зміцнення оборонної стійкості України, а також відзначили пріоритетність розвитку стратегічного партнерства між Києвом та Вашингтоном", - йдеться в повідомленні.

  Крім того, Порошенко та Меттіс обговорили ситуацію на Донбасі й висловили занепокоєння у зв’язку зі спробами Росії та підтримуваних нею бойовиків підірвати мирний процес. Було також обговорено необхідність розміщення миротворчої місії ООН на Донбасі відповідно до принципів ООН та цілей Мінського процесу. Співрозмовники наголосили на важливості політики санкцій проти РФ до відновлення територіальної цілісності та суверенітету України.

  Президент України подякував за важливі рішення Вашингтону у питанні зміцнення потенціалу Збройних сил України та обороноздатності України. Останні рішення Вашингтону є сигналом агресору проти будь-яких намірів ескалації ситуації на Донбасі, яка, за наявних у України нових оборонних можливостей, у рази збільшить ціну такої ймовірної агресії.

  Водночас Джеймс Меттіс підтвердив тверду відданість Сполучених Штатів Америки справі відновлення суверенітету і територіальної цілісності України, а також відзначив значний прогрес, який здійснила Україна у реформуванні сфери безпеки та оборони.

  У зустрічі також взяв участь спеціальний посланник Президента США по Україні Курт Волкер.

  Своєю чергою прес-секретар Президента України Святослав Цеголко у Twitter написав, що зустріч Порошенка та Меттіса була "сильна" і "дуже позитивна".

  Нагадаємо, 16-17 лютого Президент України Петро Порошенко перебуває з робочим візитом у Німеччині для участі у 54-й Мюнхенській конференції з питань безпеки. На сьогодні заплановані зустрічі президента України з президентом Єврокомісії Жан-Клодом Юнкером та генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом. Крім того, Порошенко зустрінеться з лідерами Польщі та Фінляндії.

  Попередній матеріал
  Багатоповерхівки трусило понад хвилину: Мексику сколихнув потужний землетрус
  Наступний матеріал
  Затримано заступника начальника Харківського прикордонзагону – ГПУ

  Порошенко та Юнкер обговорили надання ЄС чергової макрофінансової допомоги Україні

  Виступ Порошенка на Мюнхенській конференції: основні меседжі

  Порошенко: Результати конкурсу "Музей Революції Гідності" стануть відомі у червні

  Зустріч Президента України з учасниками бойових дій в Афганістані – відео

  Миротворча місія ООН на Донбасі може стати гарантом досягнення миру – Порошенко

  Урочисте присвоєння Військовому інституті телекомунікацій та інформатизації найменування "імені Героїв Крут" – відео