Міхеіл Саакашвілі в суді
Міхеіл Саакашвілі в суді 5 канал

Суд над Саакашвілі: коротко про вимоги, заперечення й голодування

На засідання також прибули і декілька народних обранців, які засвідчили, що в разі обрання запобіжного заходу – готові колективно взяти екс-грузинського лідера на поруки

Понад шість годин Печерський райсуд Києва обирає запобіжний захід Міхеілу Саакашвілі. Прокуратура виступає з клопотанням про домашній арешт із носінням електронного браслета стеження. А захист – проти будь-яких заходів. Низка народних депутатів уже зголосилася взяти лідера "Руху нових сил" на поруки. Про перебіг судового засідання – в сюжеті.

Тільки-но стало відомо, в якому суді обиратимуть запобіжний захід Міхеілу Саакашвілі, довкола будівлі почали збиратися його прихильники. Печерський суд оточили правоохоронці. Активісти на знак протесту проти затримання свого лідера спробували перекрити вулицю. Поліція – завадила.

Сам Міхеіл Саакашвілі, після прибуття до судової зали такій підтримці зрадів: "Дякую всім людям, які мене підтримали. Я чув їх голос, коли вони вночі під ізолятором СБУ мене підтримували з вулиці".

Перше, про що клопотали адвокати Саакашвілі – звільнити підозрюваного з "акваріуму" та посадити поруч із ними. Після цього попросили відвід прокурорів. Щоправда, суд прохання не задовольнив. Після цього розпочали розгляд клопотання і про запобіжний захід. Прокуратура просить цілодобовий домашній арешт із носінням електронного браслета. Мотивують це тим, що Саакашвілі 5 грудня уникнув затримання, тому може переховуватися надалі.

На засідання також прибули і декілька народних обранців, які  колективно засвідчили намір взяти екс-грузинського лідера на поруки в разі обрання запобіжного заходу. Щоправда, захист проти будь-якого запобіжного заходу категорично заперечив.

Ще у вівторок Михеіл Саакашвілі оголосив голодування. На засіданні він засвідчив, що досі голодує, але почувається добре: "Вже, щонайменше, чотири дні. А мені сказали, що якщо протриматися ще три дні – взагалі можна не хотіти їсти. Так що це добре. Юлія Володимирівна протрималася один раз 28 днів і подивіться на неї – все добре".

Рішення про запобіжний захід суд повинен винести сьогодні. О 22-й добігає кінця третя доба затримання Саакашвілі. Після чого його змушені будуть відпустити.

Олена Бережнюк, Анна Брикова, Олександр Фенько, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

Пронесли, ігноруючи закон: як Саакашвілі з поплічниками проривався через український кордон – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Що таке агрокластери та як вони функціонують в Україні – "Час можливостей"
Наступний матеріал
Експерт: "Село – це не про лопату, а про високі технології"
Loading...