Створено ТСК по справі артеківських ґвалтувань

  Парламентарії створили тимчасову слідчу комісію з розслідування обставин розбещення неповнолітніх у Артеку. До її складу увійшли п`ятеро депутатів - по одному від кожної фракції. На вечірньому засіданні депутати заслухали доповідь Генерального прокурора Олександра Медведька та міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.

  Знущання над дітьми чи політична провокація. Щоби розібратися в цьому питанні, депутати слухають звіти Генпрокурора, міністра внутрішніх справ та уповноваженого з прав людини. Перший засвідчує: дітей ґвалтували - такі висновки медичної експертизи. А про причетність народних обранців до цієї справи тепер заговорили не лише депутати. А й самі постраждалі.

  На запитання політиків: чому слідчі звернули увагу на артеківську справу лише після того, як у ній з`явився депутатський слід, хоча мати потерпілих зверталась до міліції ще навесні, - Олександр Медведько розводить руками. Каже, справу розслідувала міліція. А їхній керівник, який виходить на трибуну після Генпрокурора, пояснює - спочатку не було доказів. Але тільки-но вони з`явились - порушили кримінальну справу. Тепер розглядають три версії.  

  На підтвердження третьої версії міністр одразу ж оприлюднює нові факти.

  Щохвилини обговорення цієї справи отримує політичне забарвлення. Так, головний міліціонер Луценко дорікає регіоналу Володимиру Сівковичу, що той спонукав слідчого свідчити проти міністра і депутатів-БЮТівців. Сівкович розповідає свою версію.  

  Галасуючи - кожна фракція вимагала свого. Партія регіонів - покарати БЮТівців, прізвища яких згадують у цьому скандалі. Білосердешні - притягнути до кримінальної відповідальності усіх, хто розголошував таємницю слідства і поширював неправдиву інформацію.

  Зрештою, усі погодились - дій міліції і Генпрокуратури недостатньо. Тому і створили тимчасову слідчу комісію. Голосів  "За" було більше, ніж самих депутатів, зареєстрованих на вечірньому засіданні Верховної Ради.  

  Ірина Герасимова, Максим та Ілля Шинкаренки, 5 канал

  Попередній матеріал
  Поланські повернуть у в`язницю з лікарні
  Наступний матеріал
  80% столичних квартир уже з теплом
  Теги: