Створення нової парламентської коаліції – як це було

  Під коаліційною угодою підписалися 5 політичних сил: "Блок Петра Порошенка", "Народний фронт", "Самопоміч", Радикальна партія і "Батьківщина". Пізньої ночі сторони погодили усі пункти документу, який має стати фундаментом роботи майбутнього парламенту та уряду. Переговорники кажуть: виписували до останнього заради того, щоби підписати угоду саме сьогодні в День свободи й гідності.


  Три тижні переговорів вилились у 70 сторінок тексту. Підписанти в один голос переконують – розбіжностей не залишилося.

  Юрій Луценко прокоментував: "Я сподіваюсь, що й далі ми зможемо знаходити спільне. При всій різності нас, при всій грі амбіціями над нами висить меч 2005-2008 років – приклад поразки через особисті амбіції".

  Щоб уникнути поразок – обіцяють за посади в уряді не битися. Угода є основою програми дій майбутнього уряду. А сам факт її підписання – свідченням того, що сторони переходять до формування міністерських портфелів.

  Обраний народний депутат від "Самопомочі" Оксана Сироїд запевнила: "Уряд ніхто не ділить. На першому засіданні робочої групи ми домовилися, що уряд формуватиметься не за квотним принципом. Що прем’єр-міністр відповідальний за формування уряду. Це означає, що ніхто нічого не ділить".

  Відповідальний за уряд переговірників підганяє: "300 голосів сьогодні є в нової української більшості. І є прохання пришвидшити процес делегування своїх представників до складу КМУ. Мова йде не про політичні квоти, мова йде про відповідальність нового уряду, парламенту і Президента", – сказав Арсеній Яценюк.

  "Самопоміч" і "Батьківщина" вже заявили – на урядові крісла не претендують. А от ще один партнер по коаліції – Олег Ляшко – покерувати в уряді готовий – хоче стати міністром внутрішніх справ. Та такого пункту в документі немає. Натомість, є зобов'язання якнайшвидше зняти депутатську недоторканість. Скасувати позаблоковий статус і взяти курс на вступ до НАТО. Саме над цим пунктом, розповідають переговірники, сперечалися уночі. Ще одне зобов'язання, на яке важко погоджувалися всі підписанти – голосувати за всі урядові законопроекти.

  Юлія Тимошенко пригрозила: "Або буде втілена ця коаліційна угода, всі накази Майдану в життя, або ці політики мають піти".

  Символічне підписання у символічний день, коли українці відзначають початок Революції гідності. А наскільки гідно депутати виконуватимуть прописане у даному документі – можна буде побачити вже після офіційного відкриття сесій майбутнього парламенту. Воно заплановане на наступний четвер.

  Ірина Герасимова, Іван Головач, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Верховних суддів таки люструють
  Наступний матеріал
  Окупанти оголосили Крим вільною економічною зоною