Стратегія коаліційної угоди: євроінтеграція, НАТО, децентралізація і посилення оборони

  На сайті партії "Самопоміч" оприлюднено текст коаліційної угоди, підписи під якою поставили представники п'яти політичних сил – "Блоку Петра Порошенка", "Народного фронту", Радикальної партії, "Самопомочі" і Всеукраїнського об’єднання "Батьківщина".


  Офіційне і урочисте підписання документу, нагадаємо, запланували на перше засіданні парламенту 27 листопада.

  Серед основних пунктів угоди передбачається інтеграція в Європейський союз і виконання всіх пунктів Угоди про асоціацію на цьому шляху. Також всі п’ять партій – членів коаліції зафіксували, що скасують позаблоковий статус України, і вступ до НАТО відтепер буде метою України.

  Крім того, депутати приймуть нову виборчу систему – мажоритарку відмінять і впровадять пропорційну систему з відкритими списками. Також члени коаліції домовилися провести децентралізацію влади в Україні. Сторони узгодили, що Україна мусить повернути контроль над Кримом і подасть позови проти Росії. Також Україна створить постійні місця дислокації армії на сході держави, а на потреби оборони буде виділятися не менше 3 відсотків ВВП. Крім того, у великих містах вибори мера будуть проводитися у два тури, а в місцевих радах стане менше депутатів.

  Нагадаємо, офіційне підписання коаліційної угоди призначили на перше засідання ВРУ.
  Попередній матеріал
  У Росії заявляють, що отримають "Містраль" вже наступного тижня
  Наступний матеріал
  В Україну приїдуть волонтери з Корпусу миру - Байден