Конгрес повідомив деталі нового законопроекту США щодо України

  Проект закону "Про підтримку стабільності й демократії в Україні", представлений 29 квітня в палаті представників конгресменом Еліотом Енгелєм, містить ряд конкретних обмежень та зобов'язань всередині США на законодавчому рівні

  Текст документу з'явився на офіційному сайті конгресу США, повідомляє "Укрінформ".

  "Жоден федеральний департамент чи агентство не повинні вдаватися до будь-яких дій або допомоги, що визнає чи передбачає будь-яке визнання де-юре або де-факто суверенітет Російської Федерації над Кримом, його повітряним простором чи територіальними водами", – зауважується в розділі документа під назвою "Заборона визнання Сполученими Штатами анексії Російською Федерацією Криму".

  Крім того, цей же параграф вказує, що державне видавництво США не повинно друкувати жодних карт, документів, записів чи інших матеріалів, "які зображують або вказують Крим як частину території Росії".

  У розділі щодо збереження санкцій проти РФ зазначається про посилення контролю Конгресу за виконанням раніше прийнятих санкцій за спробу анексії Криму. Зокрема, вноситься пункт, що санкції повинні залишатися, поки президент США не представить конгресу інформацію, яка засвідчувала би відновлення суверенітету України над Кримом або ж, що відбулося врегулювання питання статусу півострова у спосіб, який задовольняє демократично обраний уряд України.

  Законопроект також визначає, що Вашингтон повинен виступати проти передачі РФ предметів військового призначення та послуг з боку будь-якої держави-члена НАТО впродовж усього часу, коли Росія здійснює окупацію території України або держави-члена НАТО.

  Проект закону вже підтримали 25 законодавців. Двопартійний законопроект спрямований на посилення допомоги України з боку США у протистоянні російській агресії.

  Нагадаємо, Україна може отримати півмільярда доларів від Сполучених Штатів як допомогу у сфері безпеки, зокрема, й на летальну зброю. Таку суму передбачили у проекті оборонного бюджету США на 2017 рік.

  Попередній матеріал
  Сьогодні парламентарії мають ухвалити чотири законопроекти, необхідні для співпраці з МВФ
  Наступний матеріал
  16-річний українець став чемпіоном світу з повітряного бою

  У проекті оборонного бюджету США передбачені гроші на летальну зброю для України - Маккейн

  США і країни Північної Європи стривожені посиленням російських провокацій на Балтиці

  Гройсман поїде до США на запрошення Байдена

  США підтримали обрання Луценка і дадуть Україні ще $1 млрд кредиту