Нуланд в Москві 5.ua

В АП та МЗС пояснили, навіщо Нуланд їде до Москви

  Заступник державного секретаря США в Росії проведе з Сурковим "паралельну з "нормандським форматом" ділянку політичної роботи"

  Завтра, 17 травня, до Москви прилітає заступник державного секретаря США Вікторія Нуланд, яка матиме зустріч з керівництвом Російської Федерації щодо виборів на Донбасі, питання безпеки і можливих компромісів. 

  Представники української переговорної групи склали "список контактів" між Україною, союзниками і Росією, передає "ЛІГАБізнесІнформ". Питання безпеки, за словами співрозмовників, замкнені на помічникові президента РФ Владиславові Суркові, частково - Сергієві Іванові і Борисові Гризлові. Від України безпосередньо з Сурковим "останнім часом не спілкується ніхто" - з ним веде переговори Вікторія Нуланд. З Гризловим веде переговори Леонід Кучма. Міністр закордонних справ Павло Клімкін спілкується з Сергієм Лавровим. Пропозиції Росії періодично можуть озвучувати посол РФ Михайло Зурабов, якого іноді бачать в Адміністрації Президента України. Крім того, контактною особою безпосередньо з Володимиром Путіним виступає Віктор Медведчук.

  "Не варто чогось чекати від цього візиту. Реального результату не буде", - зазначають в українському зовнішньополітичному відомстві, нагадуючи про попередні безрезультатні зустрічі.

  Водночас у МЗС України кажуть, що прямі зв'язки Вашингтона і Москви щодо України не шкодять інтересам Києва. "Це паралельна з "нормандським форматом" ділянка політичної роботи. Головним чином, по лінії Вашингтон-Москва обговорюється питання безпеки - найважливішої складової Мінських угод", - сказав український чиновник, який підтримує постійний контакт з Нуланд.

  В Адміністрації Президента додають: "США активно діють і проводять зустрічі з росіянами, рухаються паралельно з "нормандським форматом". На зустрічах із росіянами представники Держдепу пропонують різні сценарії, які узгоджуються з нами і союзниками в Євросоюзі".

  Відзначається, що дедалі частіше оглядачі озвучують ідею переформатування мінського процесу, щоб туди могли увійти США. Представники української сторони поки що не бачать в цьому сенсу, позаяк для адміністрації Обами, яка незабаром піде, немає сенсу робити це зараз - скоро прийде новий президент і, очевидно, що вже наступник визначатиме нову стратегію, пріоритети та кадри.

  "Логіка Путіна-Суркова - у двох ключових напрямках. Перше: залишити окуповані райони Донбасу як російський протекторат, намагаючись далі інкорпорувати його в Україну. Друге: заморозити російсько-українську війну на Донбасі, перетворивши її в заморожений конфлікт", - пояснив один з українських представників, що контактують з росіянами.

  Нагадаємо, дипломати США будуть співпрацювати з нормандською групою над досягненням Мінських угод.

  Попередній матеріал
  У Львові необачний працівник автомийки розбив рідкісний BMW 3200, залишений клієнтом
  Наступний матеріал
  Google можуть оштрафувати на рекордні 3 млрд євро
  Теги:
  Loading...
  Настав час закрити людей, які довгий час крали в народу України – Нуланд

  Настав час закрити людей, які довгий час крали в народу України – Нуланд

  Вашингтон обурений рішенням заборонити кримськотатарський Меджліс – Нуланд

  Вашингтон обурений рішенням заборонити кримськотатарський Меджліс – Нуланд

  Нуланд заявила, що повернеться в США з оптимістичними враженнями

  Нуланд заявила, що повернеться в США з оптимістичними враженнями

  Парубій провів зустріч із Вікторією Нуланд

  Парубій провів зустріч із Вікторією Нуланд