Спецпідрозділ "СОКІЛ" відзначає свою 15-ту річницю (репортаж)

  Спецпідрозділ "СОКІЛ" сьогодні відзначає свою 15 річницю. 1994-го цей елітний загін МВС створили спеціально для боротьби з організованою злочинністю. За цей час бійці "СОКОЛА" провели тисячі операцій, під час яких затримали майже десять тисяч злочинців. У день свята спецпризначенці провели під Києвом показові виступи.

  Якщо інші спецпідрозділи стріляють переважно на навчаннях, то для "СОКОЛА" бойова ситуація -  буденність. На показовому виступі бійці відігрують звільнення заручника. Озброєний злочинець у масці вимагає від спецпризначенців звільнити члена його банди і підігнати авто.

  І вже не побачить. Спецпризначенці обіцяють автомобіль за п`ятнадцять хвилин, натомість починають силову фазу операції. Вбудовані у зброю відеокамери дозволяють тримати ситуацію під контролем навіть з-за рогу будинку. Бійці непомітно підкрадаються і закладають вибухівку у двері.

  А от розповісти про реальні операції самі бійці "СОКОЛА" відмовляються навіть після дозволу міністра. Кажуть, все що стосується їхньої роботи - таємниця.

  За бійців розповідає керівництво. За 15 років служби "СОКІЛ" провів сімдесят п`ять тисяч операцій. Затримав вісім тисяч злочинців, серед них - 250 кримінальних авторитетів. Керівник УБОЗу каже - не провалили жодної з операцій. Щоправда, серед "соколят" є і втрати.

  Міністр внутрішніх справ сподівається - сьогоднішні показові виступи "СОКОЛА" побачать злочинці або ті, хто тільки планує стати на слизьку стежину.

  Олександр Аргат, Максим Шинкаренко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.61Мб)

  Попередній матеріал
  Франція подбає про постраждалих від її ядерних випробовувань
  Наступний матеріал
  Науковці та водії дорікають на хибність роботи "Візиру" (репортаж)
  Теги:
  Loading...