5.ua

Сьогодні ВРУ пропрацювала кількадесят хвилин [відео]

  І гречка, і суперечка, і виїзне засідання – як варіант. В опозиції запідозрили – Партія регіонів хоче зібратися деінде, аби ухвалити бюджет-2014. В партії регіонів не підтвердили, але й не спростували – якщо опозиція неделікатно блокуватиме.

  Поки що своє блокування самі ж опозиціонери називають делікатним. Визнають: прорвати таку блокаду бойовим депутатам простіше простого. Але ті – не рвуться. Спікер відкриває робочий день з депутатських рядів – але ніхто йому не заважає припрошувати до присяги дообраних до парламенту п’ятьох. Першим присягає опозиціонер Даценко – пробирається до трибуни. А от Пилипишин зі скандального 123-го округу залишається присягати у ложі.

  Володимир Рибак, голова ВРУ: «Хай йде на трибуну. Віктор Петрович, на трибуну».

  Той хто зі скандалом переміг свободівця – спікера не послухав. У ложі його і засипали – гречкою.

  Андрій Ілленко, народний депутат, «Свобода»: «Тому що він гречкою підкупляв виборців! Тому і гречка. Могли йому ще чаю насипати – він ще чаєм підкупав. Могли чаю вилить на голову, але поки вирішили гречкою посипать».

  Віктор Пилипишин, народний депутат: «Я чекав від них набагато гіршого, вони ще дуже виховано себе повели».

  Журналіст: «Які у вас асоціації з гречкою?»

  Віктор Пилипишин, народний депутат: «Ніяких. Гарна каша вранці, коли дружина готує».

  Новообраний Бадаєв – теж присягнув під гречку.

  Ярослав Сухий, народний депутат, ПР: «Це флешмоб. Собака, коли не має, шо робити собі ... хвоста лиже. А ці від безділля починають розсипати зернові, які вони не вирощували. Я визнав – це шикарно. І що дальше?»

  А от співак Поплавський ризикнув піти на трибуну. Потім пояснить – аби присягти, як має бути. Хтось вигуками просить заспівати.

  Михайло Поплавський, народний депутат: «Мене просили заспівать…»

  Але в яку фракцію піде – не каже.

  Михайло Поплавський, народний депутат: «Народ, я, як то кажуть, тільки з пилу, з жару, мені потрібно відійти від ось цього... Якщо взяти шоу і Верховну Раду – то тут просто жесть!»

  Заяву на вступ до лав регіоналів уже записав переможець виборів у Первомайську – Круглов, похвалився лідер регіоналів.

  Після перерви спікер з'являється уже на своєму місці – опозиція не перешкоджає.

  Володимир Рибак, голова ВРУ: «Завтра першим питанням – бюджет. Запрошую усіх на 10 до сесійної зали».

  Навіть після такого анонсу – в опозиції не виключають виїзду регіоналів за межі Ради.

  Андрій Павловський, народний депутат, «Батьківщина»: «Вони вже на цей раз на Банковій поставили залізні двері, броньовані ролети. Там, за спинами «Беркуту», будуть мабуть щось намагатися… Але поки що такої інформації нема».

  Олександр Єфремов, лідер фракції ПР: «Если наши коллеги создадут невыносимые условия работы в зале – тогда будем рассматривать».

  Микола Томенко, народний депутат, «Батьківщина»: «Якщо влада буде йти на поступки – ми будемо допомагати з розглядом бюджету».

  Але сподівань на поступки в опозиції немає. Навпаки – кажуть, дізналися, що регіонали хочуть спростити зняття депутатської недоторканості. Підозрюють – задля тиску.

  Микола Томенко, народний депутат, «Батьківщина»: «Ви генпрокурор – ви подали. Ніхто нічого не знає. Він подає голові ВР – він вийшов, поставив на голосування і все, забрали. Де-факто, у нас недоторканості – у нас немає: все рівно ж б’ють. Але то буде і де-юре. Якщо вона ще затягує пасок – то тоді нам, очевидно, не так делікатно блокувати».

  Володимир Макеєнко, голова регламентного комітету, ПР: «Законопроект народного депутата Олійника – він зареєстрований, але суть його ще не знаємо, його ще не розглядав комітет... У мене його нема!»

  Журналіст: «Ви ж кажете – Олійник його зареєстрував».

  Володимир Макеєнко, голова регламентного комітету, ПР: «Коли?»

  Журналіст: «Так це ж ви кажете».

  Володимир Макеєнко, голова регламентного комітету, ПР: «У мене нема, нічого нема. Мені сказали. На сайті тільки назва. Роздрукувати ніхто не може».

  Ольга Сніцарчук, Юрій Усік, Ян Доброносов, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Янукович порадив Азарову домовитись з опозицією про держбюджет [відео]
  Наступний матеріал
  На тенісному турнірі «Australian Open» залишилась одна представниця України
  Теги: