Що чекає на Конституцію України? (репортаж)

  Відповідь Президенту. Політичним лідерам України знадобилася майже доба, щоб вивірити позиції відносно погрози Віктора Ющенка оголосити Конституційний референдум, якщо Основний закон держави спробують змінити Партія регіонів і БЮТ. Спікер заявив, що такий крок глави держави розірве країну. А лідер регіоналів назвав це рішення Президента запізнілими, а тепер - помилковим. До того ж Віктор Янукович запевнив, що переговори його партії із Блоком Юлії Тимошенко призупинені. У самому БЮТі про них мовчать, але широкої коаліції хочуть. Розмови про неї все ще тривають.

  Заклята дружба - у проекті. А проект - за ширмою. Про їхнє широке коаліційне майбутнє заговорили з новою силою. Та і Віктор Янукович на днях зізнався: переговори з БЮТом і не припинялися - дискусії тривають. Аж раптом на засіданні опозиційного уряду погрожує Уряду чинному протестними акціями. Ніяких коаліцій, каже вождь регіоналів. На перемовах - крапка.

  А у його соратника - інша інформація.

  Не все так однозначно - переконують у Блоці Юлії Тимошенко. Результат - у межах Парламенту - усе ще можливий. Анонують: це  може бути не дует - а цілий коаліційний хор.  

  Посилена робота Контрольно-ревізійного управління в урядових коридорах наштовхує багатьох на підозри: в Кабміні розчищують місця для новеньких. На Грушевського - є план, міркують ті, хто за лінією перемовного процесу. Позакоаліційна частина нунсу вирішила - усе це елементи сценарію.

  Вони занадто не довіряють одне одному, сумніваються скептики. Та знають: об`єднати БЮТівців і регіоналів може - одне: зміни до Конституції. Президентське попередження: він оголосить референдум, якщо спробують змінити Основний Закон. Коаліційному спікеру це здається недоречним.

  Регіонали мислять в унісон зі спікером. Шлях референдумів - помилковий: така реакція Віктора Януковича. Опозиціонер порадив Президенту - не лякати. Стверджує - уже пізно. Та про спільний з БЮТівцями проект конституційних змін - секретів не видає.

  Ольга Сніцарчук, Сергій Щекочіхін, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (10Мб)
  Попередній матеріал
  Професійне свято відзначають морські прикордонники (репортаж)
  Наступний матеріал
  Представники грального бізнесу погрожують владі мільярдними позовами
  Теги:
  Loading...