СБУ може порушити кримінальну справу за фактом геноциду кримських татар

  Кримінальну справу за фактом геноциду кримських татар може порушити Служба безпеки. У відомстві збирають архівні дані про депортацію татарського населення у 1944 році.

  Тоді з півострова вивезли близько двохсот тисяч татар. Їх звинуватили у допомозі нацистам. Як твердять дослідники, майже половина переселенців загинула під час переїзду. В українських архівах служба безпеки розшукала чимало свідчень жорстокого поводження із татарами. Крім того, СБУ проситиме доступу до закордонних матеріалів. Оскільки більшість документів - у Росії та у колишніх радянських республіках. Їхні архіви поки що не доступні для українських дослідників.

  Нагадаємо, у травні цьогоріч СБУ порушила кримінальну справу за фактом геноциду українського народу під час голодомору 32-33 років.

  Мустафа Джемілєв, голова меджлісу кримськотатарського народу: "Речь не идет ощадясь чтобы кого-то там виновных найти и наказать. Многих их уже нет в живых. Это необходимо для того, чтобы во-первых способствовать восстановлению справедливости, и кроме того это имеет большое практическое значение. Оно будет способствовать для делу оздоровления политического климата на территории крымского полуострова".

  Микола Герасименко, заступник голови СБУ: "На даний час ми повного обйома або достатнього обйому для порушення кримінальної справи і документів і матеріалів і свідків не маємо. Коли вони будуть зібрані... можливо це буде півроку, можливо це буде рік, це щас складно сказати, як буде проводитися ця робота. Єслі казати ми порушили кримінальну справу по статті 442 по геноциду то ця робота тривала кілька років".

  Попередній матеріал
  Тиберій Дурдинець виграв справу у суді
  Наступний матеріал
  Авіакатастрофа в Ірані - 168 людей загинули
  Теги:
  Loading...